شهید طیب خرم آبادی بعد از 28 سال به آغوش مادر بازگشت

طلبه شهید حجت الاسلام طیب خرم آبادی متولد سال ۱۳۴۷ شهرستان نهاوند و ازطلاب بسيجي لشکر 32 انصارالحسين استان همدان بود که بیستم شهریور سال ۶۵ در منطقه عملیاتی جزیره مجنون و در عملیات عاشورا به علت اصابت ترکش خمپاره به درجه رفیع شهادت نائل آمد. او  یکی از 12 شهید شناسایی شده از عملیات تفحص اخیر است. هویت او از طریق پلاک شناسایی احراز شد.

پيکر پاک ومطهر اين شهيد بعد از گذشت 28 سال بر دستان مردم قدرشناس نهاوند از مقابل حوزه علميه نهاوند تا گلزار شهداي اين شهر تشييع ودر کنار ديگر همرزمانش به خاک سپرده شد. گفتنی است: مادر شهید خرم آبادی، دراین مراسم، طی سخنانی در حالی که اشک از چشمانش جاری بود، گفت: فرزندم به من قول داد که بر می گردد و امروز این اتفاق افتاد . وی گفت: این فرزندم را تقدیم اسلام و انقلاب کردم و خیلی خوشحالم که بالاخره پیکر پاکش به میهن بازگشت و احساسی دارم که قابل توصیف نیست.

مجید مرادی عکاس دفاع مقدس و جانباز شیمیایی درباره نحوه ورود این شهید بزرگوار به شهرنهاونددر گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم می‌گوید: 

 رفتیم تا پیکر شهید طیب خرم آبادی را به خانواده‌اش تحویل دهیم. شلوغ‌تر از آن چیزی بود که در حد تصور باشد. وقتی به ورودی شهر رسیدیم مادر بی‌صبرانه منتظر بود تا فرزندش را بعد از 28 سال ببیند. عکس شهید در دستش بود. تابوت پیکر شهید را به سپاه نهاوند بردند و مراسم خیلی خوبی در آنجا برگزار شد. در حضور پدر و مادر در تابوت را باز کردیم تا پیکر را تحویل دهیم. مادر شهید با زبان لری شروع کرد برای پسر عزاداری کردن. جمجمه را در دستش گرفته بود و برایش اشک می‌ریخت. خاک‌های جزیره مجنون درون جمجمه دیده می‌شد. دندان‌های جلو به خاطر ترکشی که خورده بود رفته بود اما دندان‌های آسیا و عقب کاملا سفید بود. و این چیزی بود که در آن پیکری که سال‌ها در جزیره مجنون مانده بود برایمان عجیب بود.

در زیر تصاویر تشیع این شهید عزیز را می بینیم :

 

 

 

 دکتر خرم آبادی دبیر کمیته فیلترینگ قوه قضائیه در معراج شهداودیداربا برادربعداز 28سال

پورتال نون و آب بدینوسیله حضور محترم خانواده شهید طیب خرم آبادی مراتب تسلیت خویش را اعلام می دارد و از خداوند منان برای این صبر زیبای28 ساله اجر جلیل مسئلت دارد.