آبشار "غار سه پل" مکانی شگفت انگیز در کشور لبنان

عکسهایی را که با هم می بینیم اصلاً مربوط هیچ یک از فیلم های هالیوود و یا عکس مونتاژ شده ی گرافیست ها نیست بلکه این تصاویر شگفت انگیز مربوط به آبشار غار سه پل در کشور لبنان می باشد.

آبشار باتارا جورج (Baatara Gorge Waterfall) یا «شکاف های پل مانند» یا «آبشار غار سه پل» در تنورین لبنان قرار دارد. این غار که با جاذبه ی دیدنی و تصاویری شگفت انگیز منظره ای خارق العاده و چشم نواز را به هربیننده  و گردشگری  هدیه می دهد از لحاظ زمین شناسی ساختاری آهکی دارد که طی میلیون ها سال بر اثر آب ذوب شده ی برف کم کم به وجود آمده است. به عقیده ی زمین شناسان این غار با قدمت ۱۶۰ میلیون سال مربوط به دوران ژوراسیک است به با ۲۶۰ متر عمق یکی از آبشارهای دیدنی کشور لبنان محسوب می شود. این آبشار غار سه پل در فصل بهار با آب شدن برفهای زمستانی به آبشاری زیبا تبدیل میشود.

تابلوهای توضیحات در کنار غار، بازدید کنندگان را به لبه صخره می کشاند. این صخره ها لیز هستند و ممکن است به مرور زمان، در اثر رفت و آمد و وزن بازدید کنندگان این پل ها فرو بریزد. این در حالی است که طی سالیان اخیر هشدارها نسبت به سقوط این پل ها به دلیل شرایط آب و هوایی و سنگینی حضور مدام گردشگر در این منطقه به مردم محلی و توریست ها داده شده است ولی متاسفانه چندان مورد توجه قرار نمی گیرد!