فیلم قصه ها اثری از رخشان بنی اعتماد

در حالی که آخرین ساخته رخشان بنی اعتماد با نام قصه ها به عنوان نماینده کشور در جشنواره ونیز حضور دارد ، چندی پیش نقدی شدید از این فیلم در رسانه ملی پخش شد که تعجب همگان را برانگیخت.

فیلم قصه ها رخشان بنی اعتماد که سال گذشته در جشنواره سی و دوم فیلم فجر به نمایش درآمده بود و مورد توجه بسیاری از منتقدان قرار گرفت ، چندی پیش به عنوان نماینده ای از سینمای ایران در جشنواره ونیز حضور پیدا کرد مورد نقد رسانه ای قرار گرفت و  این نقد که در اخبار 20:30 به این اثر گرفته شد قصه های بنی اعتماد را فیلمی سیاه نما معرفی کرد و به این نکته اشاره کرد که کارگردانش هم به سیاه نمایی آن افتخار می کند.

فیلم قصه ها اثر رخشان بنی اعتماد

اما نکته مهم این نقد صحبت های وزیر ارشاد بود ، دکتر علی جنتی ضمن انتقاد از فیلم های سیاه نما گفت: بعضی فیلم ها دست روی بعضی زخم ها و نقاط سیاه می گذارند و این نگاه را به دنیا عرضه می کنند که کار نادرستی است ، وی در ادامه درباره فیلم قصه ها هم اظهار نظر تندی داشت و گفت: قبل از اینکه از ما در مورد این فیلم و حضور جهانی اش سوال بشود باید بررسی بشود اصلا چرا قصه ها ساخته شد و چرا این فیلم مجوز ساخت گرفت و بر روی ساختش نظارت نشد. وی در ادامه اعلامه کرد در دوره جدید با نظارت بیشتر سعی می شود عین فیلمنامه ای که پروانه ساخت گرفته ساخته شود. گفتنی است گوینده این نقد در 20:30 در پایان صحبت های علی جنتی را صحبت هایی امید بخش خواند.

حال نکته اینجاست اگر این فیلم یک اثر سیاه و تیره برای نمایش جامعه ایرانی است چرا در زمان گرفتن مجوز برای حضور این اثر در جشنواره سی و دوم فیلم فجر این نقدها به فیلم رخشان بنی اعتماد نشد و با حضور قصه ها در جشنواره سی و دوم مخالفتی نشد و چرا در زمان حضور آن در یک فستیوال بین المللی این نقدهای تند به اثر رخشان بنی اعتماد شد.

مطلب: محمد بیگی

استفاده از این مطالب با ذکر منبع بلا مانع است