تلاش کشور تایوان برای جلب توریسم ازدواج

به نوشته روزنامه کریستین ساینس مانیتور، جوانان استرالیایی هزاران کیلومتر را از بریسبون، سیدنی، کانبرا و دیگر شهرها می کوبند و به تایوان یا همان تایپه می روند تا یک جشن عروسی مجلل تر اما با هزینه کمتر برگزار کنند. بسیاری از هزینه های ازدواج در تایوان پایین تر از نقاط دیگر در دنیا است. سالانه 5 هزار زوج از اقصی نقاط جهان به تایپه می روند تا با استفاده از هزینه های پایین جشن ازدواج، از مناظر دل انگیز این کشور برای عکسبرداری و فیلمبرداری مراسم خود بهره بگیرند.

علاوه بر استرالیا و هنگ کنگ، جوانان چینی، مالزیایی، سنگاپوری و حتی جوانانی از شمال آمریکا به تایوان می روند تا با پول کمتر، جشن ازدواج بگیرند. تایوانی ها خیلی زود به این نتیجه رسیدند که باید از فرصت توریسم ازدواج استفاده کنند. آنها از شش سال پیش به فکر ایجاد زمینه های لازم برای سفر توریستی به منظور جشن ازدواج افتادند. آنها با ایجاد مناطق ارزان قیمت در کوهستان ها و نزدیک دریا یا رودخانه های زیبای این کشور، قیمت ها را آنقدر پایین آوردند که جوانان دیگر کشورها را برای سفر توریستی به این کشور وسوسه کردند. آنها با ایجاد و گسترش سیستم حمل و نقل ریلی مطمئن به نقاط کوهستانی شرایط را برای توریسم ازدواج فراهم کرده اند.

علاوه بر این مسوولان تایوانی با ارائه امکان تعویض لباس در طول مراسم ازدواج، پایین آوردن هزینه آرایش و دیگر امکانات از جوانان استقبال کرده اند. آنها با ایجاد مراسم ازدواج دسته جمعی نیز توانسته اند قیمت ها را بشکنند و تعداد توریست هایی که خواهان ازدواج هستند را افزایش دهند. رونق توریسم ازدواج در تایوان فقط در مورد مراکز تصویربرداری چنان رونقی ایجاد کرده که در شش سال گذشته، هزار استودیو به جمع استودیوهای این کشور اضافه شده است.

منبع: روزنامه کریستین ساینس مانیتور