با خواص هندوانه بیشتر آشنا شوید

هندوانه از آن دست میوه‌های تابستانی است که به خاطر آبدار و شیرین بودنش محبوب و مورد علاقه همگان است. هندوانه منبع طبیعی از بهترین آنتی‌اکسیدان‌ها بوده که طبیعت فراهم کرده است. آنتی ‌اکسیدان‌هایی مثل ویتامین‌ C و A که از ما در برابر بیماری‌ها محافظت می‌کنند. با مصرف هندوانه خطر کم ‌آب شدن بدن نیز کاهش می‌‌یابد. تابستان و هندوانه دو یار جدا نشدنی هستند. بااینکه می‌توانیم در تمام طول سال از بازار هندوانه بخریم اما فصل هندوانه تابستان است که در این فصل بهترین کیفیت را داشته و بسیار شیرین است. در اینجا برخی از خواص شگفت انگیز هندوانه را مطرح می‌کنیم: 

هندوانه و خواص مغزی

هندوانه سرشار از ویتامین B6است که به فعالیت‌های مغزی کمک می‌کند و برای عملکرد مغز ضروری است. 

هندوانه و منبع غنی آب
هندوانه میوه‌ای آبدار و شیرین است که خوردن این میوه در فصل تابستان بدن شما را در طول روز هیدراته نگه می‌دارد. 

هندوانه و اشعه UV

به دلیل اینکه هندوانه حاوی آب لازم، فیبر همراه با رادیکال‌های آزاد نظیر لیکوپن است، پوست حدود 40% کمتر اشعه‌های UV را جذب کرده و برای مدت طولانی‌تری شفاف و درخشان می‌ماند. بنابراین حتماً این میوه جادویی را هر روز بخورید. 

هندوانه وسیستم گوارشی
آیا تا به حال شنیدید که دانه‌های هندوانه را می‌توانید خرد کرده تفت داده و مانند بادام زمینی مصرف کنید و یا حتی آن‌ها را در آب بجوشانید و مانند چای مصرف کنید؟ می‌توانید برای کاهش کرم از سیستم گوارشی خود از دانه‌های هندوانه کمک بگیرید.
هندوانه و چشم‌ها
هندوانه منبع خوبی از ویتامین A است که به تقویت بینایی کمک می‌کند همچنین باعث جلوگیری از عفونت چشم می‌شود. 

 هندوانه و دردهای عضلانی  
مطالعات متعدد نشان می‌دهد که آب هندوانه می‌تواند به کاهش درد عضلانی کمک کند. نوشیدنی یک لیوان آب هندوانه پس از یک تمرین بسیار خسته کننده می‌تواند درد عضلات شما را کاهش دهد. هندوانه منبع خوبی از سیترولین است که به بهبود عملکرد عروق و کاهش فشار خون کمک می‌کند.