نکته دیگر فیلم میرکریمی ربطی به داستان ندارد و درباره نسخه ای شبیه به فیلم میرکریمی است فیلم کوتاهی از عماد خدابخش که شبیه به داستان امروز میرکریمی میباشد.

شباهت فیلم امروز میرکریمی با فیلم مثل هر روز عماد خدابخش

فیلم رضا میرکریمی کارگردان مطرح شینمای ایران در حالی به عنوان نماینده سینمای ایران به اسکار معرفی شد که نسخه ای کوتاه شبیه به این اثر توسط یک کارگردان جوان چند سال قبل ساخته شده است.

مثل هرروز نام اثری کوتاه از فیلمساز جوانی به نام عماد خدابخش است که چندی پیش در جشن خانه سینما به نمایش درآمد هم داستانی شبیه به فیلم امروز دارد و هم نامش نزدیک به فیلم میرکریمی میباشد.

فیلم مثل هر روز عماد خدابخش داستان یک روز از زندگی یک پیک موتوری به نام قاسمرا روایت می کند که درهنگام تحویل صبحانه درب منزل یکی از مشترکین متوجه می‌شود که خانم مذکور نزدیک به وضع حمل است و باید سریعاً به بیمارستان رسانده شود.

گفتنی است که فیلم مثل هر روز عماد خدابخش دو سال قبل ساخته شده ولی فیلم امروز میر کریمی محصول سال 1392 میباشد ، حال اگر شباهت نزدیک این دو اثر را اتفاقی بدانیم متوجه میشویم که فیلم میرکریمی داستان میشود گفت ساده ای دارد که یک کارگردان جوان نیز همانند او را ساخته است و باید ببینیم که امروز میتواند با این اوضاع در مراسم اسکار موفق باشد ،امیدواریم..

 

 

 

جالب است که فیلم خدابخش که دو سال قبل ساخته شده حتی به لحاظ عنوان هم شبیه به فیلم رضا میرکریمی است. با این حال امیدواریم که شباهت این دو فیلم کاملا تصادفی باشد.

مطلب : محمد بیگی

استفاده از این مطالب با ذکر منبع بلا مانع است