فیلم امروز میرکریمی در مراسم اسکار

در حالی که لیست چند فیلم برای انتخاب و معرفی به هشتاد و هفتمین مراسم اسکار از سوی کارشناسان این امر انتخاب شده بود قرعه به نام رضا میرکریمی با فیلم امروز در آمد ، کارگردانی که در دو دوره قل هم با فیلم یک حبه قند به اسکار معرفی شد ولی بنا به دلایلی به درخواست مدیران آن زمان از شرکت در اسکار انصراف داد.

فیلم امروزکه توسط اعضاء هیات این امر یعنی امین تارخ بازیگر و مدرس سینما ، حبیب احمدزاده نویسنده و استادیار دانشگاه ، احمد امینی کارگردان ، آرش امینی مدیر کل حوزه ریاست و امور بین الملل سازمان سینمایی ،  ایرج تقی پور تهیه کننده، امیر اسفندیاری معاونت بین الملل بنیاد سینمایی فارابی ، پرویز شیخ هادی نویسنده و کارگردان ، محمد باقر قهرمانی مدرس دانشگاه و مجید میرفخرایی مدیر هنری از بین ده فیلم دیگر برای معرفی به اسکارانتخاب شد.

فیلم امروز که سال گذشته در جشنواره فیلم فجر دیده شد را میتوان اثری متفاوت از میرکریمی نسبت به آثار گذشته اش چون یک حبه قند دانست ، امروز را میتوان فیلمی خلوت با سکوت آزار دهنده نامید.

فیلم امروز میرکریمی در مراسم اسکار

مخاطبین آخرین اثر میرکریمی در ابتدا به سختی با شخصیت های داخل فیلم ارتباط برقرار می کنند و دلیل آن هم  سکوت شخصیت های اصلی فیلم است ، شاید یکی دیگر از دلایلی که مخاطبین سینمای میر کریمی فیلم گذشته او را بیشتر می پسندند و یک حبه قند را شایسته رفتن به مراسم اسکار میدانستند تغییر سبک ایشان از فضاهای شلوغ به خلوتی بیش از اندازه است.

یکی دیگر از موارد این فیلم ریتم سخن گفتن زن با ایفای نقش سهیلا گلستانی که خیلی آزار دهنده است اما در ادامه داستان مخاطب مجبور به دنبال کردن آنها میشود تا بتواند دلیل این همه سکوت را بفهمد ، حال مشخص نیست که کارگردان به عمد این ریتم را به داستان داده یا اصل ماجرا آنطور که میرکریمی میخواسته در نیامده است.

فیلم امروز میرکریمی در مراسم اسکار

در هر صورت برای موفقیت امروز در مراسم اسکار میبایست امیدوار باشیم ، درهشتاد و هفتمین مراسم اسکار فیلم رضا میرکریمی کار سختی را در بخش بهترین فیلم خارجی زبان پیش رو دارد و باید با آثاری چون آیدا اثر پاول پاولیکوفسکی از لهستان، خواب زمستانی اثر نوری بیلگه جیلان از ترکیه ومامی اثر خاویر دولان از کانادا رقابت کند.

مطلب : محمد بیگی

استفاده از این مطالب با ذکر منبع بلا مانع است