قهرمانی گروه بدلکاری 13 در کشور روسیه

بدلکاران ماجراجوی گروه 13 که چند سال قبل حضور آنها در فیلم Skyfall( جمیز باند ) به کارگردانی سام مندس بازتاب فراوانی را در رسانه های داخلی داشت یکبار دیکر برای ایران افتخار آفرین شدند و بر بام این رشته هیجان انگیز ایستادند.

گروه بدلکاری 13 متشکل از آرشا اقدسی ، مهسا احمدی و امیر بدری از بدلکاران مطرح ایران با شرکت در فستیوال جهانی بدلکاری در کشور روسیه توانستند پرچم ایران را در حضور چند کشور صاحب نام این رشته به احتزار درآورند ، در این دوره از مسابقات که با شرکت بدلکاران کشورهایی چون فرانسه‌ ، روسیه‌ ، اکراین‌ ، بلاروس‌ ،آمریکا‌، انگلیس‌،اسپانیا‌، آلمان‌ تیم 13 توانست در رشته پرش با ماشین بوسیله آرشا اقدسی مقام اول را کسب نماید.

قهرمانی گروه بدلکاری 13 در کشور روسیه

آرشا اقدسی که سرپرستی این گروه را بر عهده دارد در این بخش توانست با چپ کردن اتومبیل با یک دور و نیم در حضور بسیاری از شرکت کنندگان مطرح کشورهای دیگر بر سکوی نخست بایستد ، البته آرشا اقدسی قبلا" هم در صحنه ای از فیلم 13 هومن سیدی چنین حرکتی را بدلکاری کرده بود که در آن زمان ویدئو این حرکت بارها بوسیله مخاطبین این امر دیده شده بود و مورد توجه بسیاری از دوستداران این رشته قرار گرفته بود.

 

گفتنی است که این مسابقات به صورت زنده در حضور علاقمندان به این رشته برگزار می‌شد و شرکت کنندگان دراین فستیوال موظف بودن تا صحنه ها و حرکت هایی که از قبل به مسئولین مسابقات معرفی کرده بودند را در حضور داورانی چون تامدل مار انجام دهند ، گروه 13 در این دوره از مسابقات در دو بخش دیگر نیز شرکت کننده داشت ، مهسا احمدی در رشته آتش گرفتن‌ و امیر بدری‌ در رشته پرش از ارتفاع 60 متری توانستند نمایش خوبی را ارائه دهند.

قهرمانی گروه بدلکاری 13 در کشور روسیه

یکی دیگر از نکات مثبت این مسابقات کاشتن درخت بوسیله تیم های شرکت کننده در این فستیوال بود که تیم 13 هم  به واسطه حضورشان در این مسابقات درختی را به نشانه یادبود در کنار تیم دیگر کاشتند.

در زمان برگزاری این مسابقات تیم 13 با نقش پرچم ایران که بر روی خودروی خود حک کرده بودند اقدام به برگزاری این حرکت کردند و در بقیه رشته ها نیز پرچم ایران همراه نفرات این گروه بود تا نام ایران را در یکی از فستیوالهای مهم این رشته بر سر زبانها بیاندازند.

 حضور تیم 13 به نمایندگی از ایران در حالی مورد توجه رسانه های کشور روسیه قرار گرفته بود که متاسفانه در خود ایران بازتاب زیادی نداشت و معلوم نیست چرا مسئولین فدراسیون اتومبیل رانی توجه ای به افتخار آفرینی گروه 13 نداشته اند و حتی تقدیری هم از نفرات این گروه به عمل نیاورده اند.

مطلب : محمد بیگی

استفاده از این مطالب با ذکر منبع بلا مانع است