سریال مارمولک کمال تبریزی بزودی از شبکه atv ترکیه روی آنتن میرود

فیلم مارمولک یکی از بهترین آثار کارگردان مطرح سینمای کمال تبریزی که بطور مستقیم در ژانر کمدی نگاهی متفاوت به روحانیت کرد و در زمان خود یکی از جمله فیلم هایی بود که بعد از اکرانش کمی هم جنجالی شد.

شبکه atv ترکیه چندی پیش تیزر سریالی را به نمایش گذاشت که تعجب بیشتر علاقمندان به سینما را برانگیخت این سریال که بزودی قرار است از این شبکه ترک زبان روی آنتن برود با اقتباس از روی فیلم مطرح مارمولک ساخته شده است و معلوم نیست آیا فیلم نامه این فیلم که در سایت imdb نمره ۸٫۶ از ۱۰ را دارد و با اختلافی کم نسبت به فیلم جدایی نادر از سیمین فرهادی بالاترین نمره را میان فیلم‌های ایرانی دارد به این شبکه فروخته شده یا آنها یک سرقت هنری تمیز را انجام داده اند.

البته روزنامه ترک زبان وطن با گذاشتن کمله اقتباسی پشت نام فیلم مارمولک این توضیح را میدهد که سریال برگرفته شده از فیلم کمال تبریزی میباشد اما وقتی تنها تیزر این سریال ترکیه ای را میبینیم متوجه میشویم که تمام جزئیات فیلم مارمولک دراین سریال گنجانده شده است.

گفتنی است که داستان فیلم مارمولک کمال تبریزی به قلم پیمان قاسم خانی میباشد و پرویز پرستویی نیز در نقش رضا مثقالی یکی از به یاد ماندنی ترین ایفای نقشهای خود را انجام داده است.

حال باید ببینیم که منوچهر محمدی تهیه کننده  این فیلم درباره این موضوع که چند وقتی است که در بین رسانه های داخلی و ترکیه ای بازتاب ضعیفی داشته چه نظری دارد آیا فیلمنامه مارمولک به تولید کنندگان ترکیه ای فروته شده و یا ..........

ادامه دارد ...

مطلب : محمد بیگی

استفاده از این مطالب با ذکر منبع بلا مانع است