رکوردشکنی پروازهای عبوری از آسمان ایران

در پاییز امسال نیز با عبور از رکوردهای جدید برای نخستین بار تعداد پروازهای روزانه در آسمان ایران از 1000 پرواز گذشت.

در روز 20 مهر امسال 1015 پرواز از آسمان ایران عبور کرد تا رکوردی بی سابقه در تاریخ هواپیمایی ایران به ثبت برسد. به گزارش نون و آب به نقل از ایسنا، از ابتدای سال جاری و با توجه به ادامه یافتن درگیری‌های نظامی در عراق و ناامنی‌های ایجاد شده در کشور اوکراین اقبال شرکت‌های هواپیمایی خارجی برای عبور از آسمان ایران بیشتر شد تا حدی که تعداد پروازهای روزانه از آسمان کشورمان به شکلی مداوم رکوردشکنی کرد.
در تابستان امسال در آسمان ایران آمار بیش از 600 پرواز در روز ثبت شد و با توجه به باقی ماندن شرایط غیر عادی در کشورهای همسایه این روند تثبیت شد.
در پاییز امسال نیز با عبور از رکوردهای جدید برای نخستین بار تعداد پروازهای روزانه در آسمان ایران از 1000 پرواز گذشت. این درحالی است که در همین تاریخ در سال گذشته تنها 559 پرواز از آسمان ایران عبور کرده بود.
شرکت فرودگاه‌های کشور پس از دریافت تمایلات ایرلاین‌های خارجی برای عبور از آسمان ایران اقدام به ایجاد پنج راه هوایی جدید کرد که در حال حاضر با اصلاح مسیرهای ورودی و خروجی به امارات و بحرین تعداد کل راه‌های هوایی موجود در ایران به 96 راه رسید.
همچنین به گفته معاون عملیات هوانوردی شرکت فرودگاه‌های کشور طی شش ماه اول امسال 240 هزار و 699 پرواز رسیده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایشی 18.1 درصدی را نشان می‌دهد.
همچنین تعداد پروازهای عبوری از آسمان ایران نیز در مدت مورد نظر به 109 هزار و 206 پرواز رسیده که رشدی 32 درصدی را نشان می‌دهد.