موضوعی بی سابقه ،در یکسال گذشته احساس گرسنگی و تشنگی در نوجوان آمریکایی از بین رفته است

یک پسر 12 ساله آمریکایی از اکتبر سال گذشته تاکنون احساس گرسنگی و تشنگی نکرده است. به گزارش ایرنا و به نقل از ساینس، این پسر 12 ساله که لاندن جونز نام دارد، در شب 14 اکتبر سال 2013 با معده ای پر از بستنی و پیتزا به رختخواب رفت و از صبح آن روز تاکنون، احساس گرسنگی و تشنگی نکرده است.
این پسر بچه پرانرژی و شاد، یکسال است که بیمار شده و مدام سرگیجه دارد. والدین لاندن نوجوان از وضعیت پسرشان کاملا گیج شده اند و ایده ای برای کمک به او ندارند. متخصصان اطفال آیوا (محل زندگی لاندن) دارو های مختلفی از جمله انواع آنتی بیوتیک، برای او تجویز کرده اند ولی هیچ دارویی موثر نبوده است.
متخصصان تغذیه و روانپزشکان معالج لاندن جونز بر این باورند که این نوجوان به هیچ روش درمانی و دارویی پاسخ نمی دهند و این مورد در نوع خود بی نظیر است. متخصصان احتمال می دهند که عملکرد هیپوتالاموس لاندن مختل شده است ولی هیچ مدرکی علمی برای این ادعا وجود ندارد. هیپوتالاموس بخشی از مغز است که تنظیم گرسنگی، تشنگی، درجه حرارت بدن، فشار خون و چرخه خواب را به عهده دارد.
خانواده جونز احتمال می دهند که از بین رفتن اشتهای فرزندشان، به دلیل استفاده وی از داروی والپوریک بوده است که برای مداوای تشنج لاندن تجویز شده بود؛ ولی محققان معتقدند که از دست دادن اشتها هیچ ربطی به داروی تشنج ندارد. وزن وی از سال گذشته تاکنون از 47 کیلوگرم به 30 کیلوگرم رسیده است .
لاندن قادر به حضور در مدرسه نیست و تمام مدت بی حال روی مبل خود لمیده است. هرچقدر والدین و دوستان او را به خوردن غذاهای لذیذ تشویق می کنند، او نمی تواند بیش از یک لقمه از غذا را امتحان کند.