تقویت بینایی با خوردن زرده تخم مرغ

منابع حیوانی مانند جگر، کره و زرده تخم‌مرغ سرشار از ویتامین A است و به بهبود بینایی فرد کمک می‌کنند. برلیانت بزرگمهر، متخصص تغذیه در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران گفت: منابع ویتامین A بر میزان بینایی افراد در شب و روز تأثیر می‌گذارد. این ویتامین در منابع حیوانی و گیاهی دیده می‌شود. وی افزود: منابع حیوانی مانند جگر، کره و زرده تخم‌مرغ سرشار از ویتامین A است و در بهبود بینایی فرد مؤثر واقع می‌شود.
این متخصص تغذیه ادامه داد: کاروتینوئید موجود در منابع گیاهی بر اثر واکنش در بدن به ویتامین A تبدیل می‌شود. این کاروتینوئید در سبزی‌هایی که برگ‌های سبزتری دارند، دیده می‌شود. هرچه گیاه برگ سبزتری داشته باشد، میزان ویتامین A بیشتری در آن وجود دارد. بزرگمهر با اشاره به سبزیجات دارای ویتامین A اظهار داشت: هویج و گوجه‌فرنگی از منابع غنی ویتامین A به شمار می‌رود. سبزیجات علاوه بر ویتامین A، حاوی فیبر و آنتی‌اکسیدان هستند که در سلامت انسان تأثیر زیادی می‌گذارد.
وی عنوان کرد:‌ در مصرف منابع حیوانی ویتامین A به دلیل کلسترول بالایی که در آن وجود دارد، نباید افراط کرد. به خصوص افرادی که کلسترول بالایی دارند یا به بیماری‌های قلبی – عروقی مبتلا هستند.