طرز تهیه کوکوی سبزی خوشمزه و ترد

 مواد لازم برای كوكوي سبزي : 

 

1-   سبزي (تره – جعفري – شويد – گشنيز – پيازچه – سير تازه) يك كيلو
2-    تخم مرغ 5 تا 6 عدد
3-    زرشك در صورت تمايل 1 تا 2 قاشق سوپخوري
4-   گردوي خرد كرده 1 قاشق غذاخوري
5-   روغن 150 گرم
6-   نمك و فلفل زردچوبه به مقدار كافي
سبزي را خرد كرده و داخل كاسه اي مي ريزيم تخم مرغها را در در آن شكسته نمك و فلفل و زردچوبه را به آن اضافه كرده و خوب هم مي زنيم زرشك و گردوي خرد كرده را در صورت تمایل به مايه اضافه كرده و مجددا هم مي زنيم بطوريكه مايه كف كند.
روغن را خوب داغ مي كنيم  مايه را داخل روغن مي ريزيم و روي مايه را با پشت قاشق صاف مي كنيم و در آنرا مي گذاريم و با حرارت ملايم  کارمان را ادامه می دهیم تا مواد اولیه ما كاملاً پیوسته شود آنگاه آن را به هر شكلي كه خواستیم می بريم و بر مي گردانيم تا روي ديگر آن نيز سرخ شود.

برای خوشمزه تر شدن کوکو سبزی ، سرخ کردن سبزی کوکو بسیار مهم است . چون قرار نیست سبزی کوکوی ما پخته شود . در نتیجه اگر سبزی را خوب سرخ نکرده باشید دو روی کوکو سرخ میشود ولی داخل مواد خام میماند . استفاده از بیکینگ پودر باعث میشود مواد کوکو هنگام سرخ شدن کمی یکدست تر در آمده و به حجم کوکو کمک میکند استفاده از یک قاشق غذاخوری شیر در کوکو باعث میشود مواد انسجام بیشتری داشته باشند.

در برخی موارد که عجله  برای خوردن کوکو نداشتید می توانید کوکوی آماده شده را در یخچال بگذارید و یک یا دو ساعت بعد میل کنید. طعم کوکوی شما خوشمزه تر می شود.