فاصله داعش تا کربلا چقدر است ؟

امنیت عراق خصوصا در شهرهای امامان شیعه با وجود تسلط داعش بربرخی شهرهای این کشور، تامین است و موضوع داعش چندان نگرانی مردم نیست.
به گزارش نون و آب به نقل از خبرآنلاین، برای بسیاری از زائران ایرانی و خانواده های آنها در زمان سفر به عراق برای شرکت در راهپیمایی اربعین سوال این است که در شرایطی که داعش در بخشی از کشور عراق حضور دارد، آیا امنیت زائران اربعین تامین است؟
حتی برای بسیاری در ایران هنوز مشخص نیست که داعش دقیقا در چه جغرافیایی در حال جنگ با مردم عراق است. جستجوی میدانی و صحبت با مردم عراق نشان می دهد که در شهرهای نجف و کربلا اصولا موضوع هجوم داعش برای مردم از اهمیت بالایی برخودار نیست. از طرفی وجود لایه های امنیتی فراوان در ورودی شهر نجف و خصوصا کربلا موجب شده است، موضوع حمله احتمالی داعش به عتبات مقدسه عراق منتفی باشد.
عوامل محلی به خبرنگار اعزامی خبرآنلاین به عراق گفته اند که حضور داعش درشهر موصل در استان نینوا، استان الانبار و شهرهای تکریت و صلاح الدین رودرو است.

 

شهر

وضعیت

شهر الانبار

نصف این شهر در اختیار گروهک داعش است

موصل

کل این شهر در اختیار عوامل داعش است

صلاح الدین و تکریت

در این شهرها جنگ تن به تن بین نیروهای عراقی و داعش وجود دارد

این تصویر گرافیکی هم نشان دهنده جغرافیای حضور داعش در کشور عراق است که اغلب در مناطق اهل سنت است.

فاصله الانبار با ورودی های کربلا بیش از ۴۰ کیلومتر است که این فاصله با وجود لایه های امنیتی بالای موجود برای محافظت از این شهر، جای چندانی برای نگرانی درباره امنیت کربلا و نجف را به وجود نمی آورد.