برهنگی کامل و لخت شدن مجدد گلشیفته فراهانی 

باز هم لخت شدن و عریان شدن بدن گلشیفته فراهانی در صدر خبرهای جهان قرار گرفت. این بار برهنگی کامل گلشیفته فراهانی در برابر دوربین پائولو راورسی عکاس ایتالیایی.

تصویر لخت گلشیفته فراهانی، عکس برهنه گلشیفته فراهانی، بدن عریان گلشیفته فراهانی، اینها تنها قسمتی از تیترهای نشریات جهان در روز گذشته بود...

این بار گلشیفته فراهانی در اقدامی که حتی در مجامع هنری غربی و هالیوودی هم متعارف نیست و به آن انتقاد می گردد، با بدنی کاملا برهنه، در برابر دوربین عکاسی ایتالیایی قرار گرفت و تصاویر آن روی جلد نشریه ایگوییست فرانسه منتشر شد. اقدام به برهنگی کامل در برابر دوربین ها از سوی گلشیفته فراهانی در شرایطی انجام شد که این اتفاق حتی از سوی هنرمندان هالییودی زیادی نیز انجام نشده است و از سوی مجامع غربی نیز به عنوان توهینی آشکار به فرهنگ ایرانی و اسلامی نام برده شده است.

ماجرای لخت شدن گلشیفته فراهانی چیست؟

ماجرای انتشار تصویر نیمه برهنه گلشیفته فراهانی در مجله مادام فیگارو به فراموشی سپرده نشده که این بار در همان مجله، تصویر تمام برهنه‌ای از این بازیگر سابق تئائر و سینمای ایران بازنشر شده که برگرفته از روی جلد مجله فرانسوی «ایگوئیست / Egoiste» است. جلد دوم هفدهمین شماره‌ در سی‌وهفتمین سال تاسیس این مجله که تصویر برهنه گلشیفته فراهانی را منتشر کرده است، بر روی جلد نخست آن نیز تصویر کیت بلانشت بازیگر استرالیایی نقش بسته و البته هر دو تصویر نیز توسط یک عکاس ثبت شده است.

گلشیفته فراهانی ، پیش‌تر در تابستان گذشته، در گفتگویی با نیویورک‌تایمز فاش کرده بود که در مقابل دوربین این عکاس ایتالیایی مقیم پاریس برهنه شده است.

او در آن گفتگو، با اشاره به جنجال به وجود آمده بعد از انتشار عکس‌های برهنه‌‌اش در فیگارو در سال ۲۰۱۲، گفته بود: «وقتی که این ایده را مطرح کرد گفتم: ببین پائولو، من تا به حال مشکلات زیادی به خاطر این ماجرا داشته‌ام. بهتر است از این کار صرف‌نظر کنیم. ولی بعد، با خودم گفتم: اگر پائولو راورسی این عکس‌ها را نگیرد چه کسی بگیرد؟ انگار از تن من عبور می‌کرد و از روحم عکس می‌گرفت»

در تصاویر حکاکی شده برسنگهای تخت جمشید

هیچکس عصبانی نیست،

هیچ کس سوار بر اسب نیست.

هیچ کس در حال تعظیم نیست.

در بین این همه پیکر تراشیده شده حتی تصویری برهنه نیست

یادمان باشد که چه بودیم و چه شدیم...