زندگینامه حامد بهداد + عکس

بیوگرافی، زندگینامه و کارنامه هنری حامد بهداد کارگردان، بازیگر، خواننده محبوب کشورمان به شرح زیر می باشد :

نام: حامد

نام خانوادگی: بهداد

تاریخ تولد : 1356/8/26

محل تولد: مشهد

زمینه فعالیت: کارگردان، بازیگر، خوانندهحامد بهداد , عکس حامد بهداد , تصاویر حامد بهداد , زندگینامه حامد بهداد , بیوگرافی حامد بهداد

زندگینامه حامد بهداد

حامد بهداد در 26 آبان سال 1352 به دنیا آمد وی فرزند اول خانواده است و یک برادر کوچکتر از خودش نیز دارد.1 ساله بود که به همراه خانواده اش برای ادامه ی زندگی به تهران (خیابان جیهون)آمد.در 10 سالگی با دیدن نمایش "گوران"عاشق تئاتر شد.در 16 سالگی دوباره به همراه خانواده به مشهد بازگشت و تئاتر را به صورت جدی دنبال کرد و توصیه ی معلمش "اگر می خواهی بازیگر شوی سعی کن بازیگر تحصیلکرده شوی"را جدی گرفت.با شرکت در کنکور و قبول شدن در رشته ی نمایش دانشگاه آزاد تهران دوباره و در 20 سالگی به تهران نقل مکان کرد و همزمان با تحصیل در دانشگاه در کلاس های حمید سمندریان نیز شرکت می کرد.
برای اولین بار با ایفای نقش اصلی در فیلم "آخر بازی"به کارگردانی همایون اسعدیان سینما را تجربه کرد و برای بازی در همین فیلم هم کاندید سیمرغ بلورین از نوزدهمین جشنواره فیلم فجر شد وی در این فیلم جایگزین دوستش که با کارگردان به توافق نرسیده بود شد.با وجود اینکه هیچگاه در شکل و شمایل نقش اول ظاهر نشد، اما توانست بازیهای در خور توجهی از خود در قالب نقش مکمل در فیلم های مختلف به جا بگذارد.

وی بعد از آخر بازی در فیلم"این زن حرف نمی زند"بازی کرد ولی به گفته ی خودش این نقش را جندان دوست نداشته.وی سپس در فیلم بوتیک بازی کرد و به زیبایی هر چه تمام تر از پس نقشش بر آمده او همیشه می گوید:با اینکه نقشم در این فیلم 2 سکانس بیشتر نبود به اندازه ی 2 سال زحمت کشیدم.بعد فیلم بوتیک بود که او به عنوان ستاره ای به سینما معرفی شد و کارگردان های مطرح سراغ او رفتند.حامد بهداد , عکس حامد بهداد , تصاویر حامد بهداد , زندگینامه حامد بهداد , بیوگرافی حامد بهداد

آخر بازی

پويا صادقي، دانشجوي سال دوم معماري، به دليل رفتارش در محيط دانشگاه توبيخ مي شود، اما به او فرصت داده مي شود تا يك ترم ديگر به شرط رعايت مقررات ادامه ي تحصيل دهد. نغمه، ‌دختر پر شور و شاد دانشكده كه نامزد پوياست. تلاش مي كند تا پوياي عبوس را كه آدمي متفكر و در ضمن نااميد است. به زندگي اميدوار كند. آن دو همراه با پروانه (خواهر پويا) سينا (برادر نغمه). ماني و كاوه، اغلب در يك كافي شاپ گرد هم مي آيند. پويا كه سه دوره قهرمان شطرنج بوده، حالا آدم سرخورده اي است كه نمي داند چه كند، اما مدتي بعد به توصيه ي دوستانش تلاش مي كند با شنيدن موسيقي پاپ غربي، روحيه ي خود را تغيير دهد. پويا و ماني، براي شوخي به آپارتمان حميد پرتوي ـ دوست مشتركشان در كافي شاپ مي روند و پرتوي كه حوصله ي شوخي ندارد با ماني درگير مي شود و او را به شدت مجروح مي كند. پويا هنگام ميانجي گري، پرتوي را به عقب مي راند و ناخواسته باعث اصابت سر پرتوي به لبه ي تيز ديوار مي شود و پرتوي مي ميرد. پويا و ماني كه از مرگ او شوكه شده اند، مي گريزند و جريان را به اطلاع دوستانشان مي رسانند. با ورود يك افسر آگاهي به كافي شاپ و پرس و جو از هوشنگ، كارگر آن محل، ماجراي قتل پرتوي وارد مرحله ي جديدي مي شود. هوشنگ كه به پويا مظنون شده از او طلب حق السكوت مي كند و او مي پذيرد. خانواده ي پويا و نغمه نيز به زودي از اين ماجرا باخبر مي شوند. پدر پوريا معتقد است پسرش بايد خودش را به پليس معرفي كند،‌اما عموحميد پيشنهاد مي كند پويا به خارج از كشور برود. او گذرنامه و بليت را هم تهيه مي كند،‌اما پويا در آخرين لحظه و پس از آن كه هوشنگ را به دليل نظر داشتن به نغمه به شدت مضروب مي كند، در كلانتري خود را به عنوان قاتل حميد پرتوي معرفي مي كند.حامد بهداد , عکس حامد بهداد , تصاویر حامد بهداد , زندگینامه حامد بهداد , بیوگرافی حامد بهداد

بوتیک

اتي (احترام) كه خانواده اي فقير دارد و از خانه گريخته، همراه با دوستانش خانه اي اجاره كرده، كه اجاره آن را نپرداخته و صاحب‌خانه قصد دارد آنها را بيرون كند. جهانگير كه در يك بوتيك كار مي كند، به بهانه دادن شلوار مورد علاقه اتي به او، سعي مي كند كه به او كمك كند. جهان فهميده كه اتي دختري ساده دل و گيج است و فرار او به تهران و سرگرداني‌اش او را دچار آسيب و خطر خواهد ساخت. از طرفي جهان كه با دوستانش در خانه اي مجردي زندگي مي كنند، هر كدام مشكلات خودشان را دارند. قضيه برداشتن شلوار توسط جهان از بوتيك لو مي رود و شاپوري، صاحب بوتيك او را اخراج مي كند، اما مدتي بعد، او كه درگير مشكلاتي است دوباره سراغ جهانگير را مي گيرد و مي خواهد او را درگير كارهاي خلاف خود كند. اما جهانگير اعتقادات خودش را دارد. جهان به رغم علاقه اش به اتي اما به خاطر فقري كه درگير آن است و همين طور رؤياهايي كه دختر دارد، از احساس خود چيزي به او نمي گويد، اما به هر بهانه دوست دارد به او كمك كند پس تصميم مي گيرد ابتدا دندان‌درد او را معالجه كند، اما زمان مداوا و جراحي دندان اتي،‌ خانواده دختر سر مي رسند و او را با فحش و كتك و دشنام به خانه مي برند. دوستان جهانگير با اينكه هنوز مشكل هيچ كدامشان حل نشده، اما خود را براي عروسي يكي از هم‌خانه‌هايشان ـ داوود با دختري به نام مهري آماده مي كنند. جهانگير كه نگران سرنوشت اتي است با آدرسي كه از خانه او دارد به سراغش مي رود اما محسن برادر كوچك اتي به جهان مي گويد كه اتي پول ها را برداشته و دوباره از خانه گريخته و قصد داشته به جايي دور برود. جهان كوله اي كه از اتي به جا مانده همراه با شيشه گلاب و يك بسته شمع را از محسن مي خرد و خيلي اتفاقي از تقويم كوچك اتي پي مي برد كه او نشاني شاپوري را يادداشت كرده و احتمالاً به سراغ او رفته. جهان از رفتن به مراسم ازدواج داوود منصرف مي شود و به منزل شاپوري مي رود شاپوري به او مي گويد كه اتي آنجا بوده. جهانگير كه پي برده شاپوري چه بلايي سر اتي آورده، با شاپوري درگير مي شود و با همان شيشه گلاب، او را مي كشد. در حالي كه مراسم ازدواج داوود است و همه منتظر جهان هستند، جهان زخمي و با صورتي خونين وارد آسانسور مي شود و دكمه طبقه پايين را فشار مي دهد.حامد بهداد , عکس حامد بهداد , تصاویر حامد بهداد , زندگینامه حامد بهداد , بیوگرافی حامد بهداد

روز سوم

اين فيلم، روايت آخرين روزهاي مقاومت در بخش غربي خرمشهر در سال 1359 است. سميره و رضا، خواهر و برادري كه همراه ساير مردم در حال مقاومت هستند. در شرايطي سميره، در حلقه دشمن مي ماند و رضا و همرزمانش تلاش مي كنند تا او را از چنگال دشمن رها كنند.

دلخون

عماد به خاطر شكي كه به همسرش داشته او را به قتل رسانده است و اكنون منتظر صدور و اجراي حكم اعدام مي باشد كه با ورود سيما به عنوان وكيل تسخيري و پيشنهاد غافلگير كننده اي كه مي دهد ماجرا شكل ديگري پيدا مي كند.حامد بهداد , عکس حامد بهداد , تصاویر حامد بهداد , زندگینامه حامد بهداد , بیوگرافی حامد بهداد

10 نکته درباره حامد بهداد

1-حامد بهداد به واسطه رامبد جوان و پیشنهاد او به همایون اسعدیان وارد سینما شد. او برای فیلم «آخر بازی» رل خود را به بهداد داد، قبل از آن بهداد در دفتر تبلیغاتی رامبد کار می‌کرد و ضمن تحصیل در رشته تئاتر آچار فرانسه این دفتر تبلیغاتی بود.

2- حامد در تهران به دنیا آمده اما در نیشابور بزرگ شده که این مهاجرت به دلیل شرایط شغلی پدرش پیش آمده است. بهداد به نیشابور و مردمش تعصب خاصی دارد و همیشه از ویژگی‌های آنها تعریف و تمجید می‌کند.

3- با حضور در نیشابور مدل رفتاری او و لباس پوشیدنش نسبت به همسن و سال‌هایش کلا تغییر می‌کند. رفتار پدر و مادرش هم با او تغییر می‌کند و او اولین کتک را از پدرش در این شهر ‌خورد که برایش خاطره‌انگیز است!

4-پدر حامد ورشکسته می‌شود و خانواده بهداد مجبور می‌شوند به مشهد مراجعت کنند. پدر او اهل شعر و شاعری است و خانواده‌اش هم اهل مسابقه مشاعره بودند.

5- فردی که بیشترین تاثیر را روی زندگی حامد گذاشته سیدمحسن شهرنازدار است که حامد تمام اطلاعات شفاهی‌اش را با او چک می‌کند. حامد هرازگاهی به خراسان و سراغ او می‌رود، شهرنازدار روزنامه نگار بوده و در زمینه موسیقی و معماری کتاب‌هایی نوشته است.

6- حامد گفته در دوران دانشجویی و زمانی که تئاتر می‌خوانده فقر شدیدی را تحمل کرده و سختی زیادی کشیده است.

7- بهداد حدود 2 سال پیش به کانادا رفت و قصد داشت برای تحصیل در این کشور اقامت کند اما بحث بازی در فیلم آدمکش که پیش آمد، باعث برگشت او شد.

8- بهداد از 9 سالگی تئاتر بازی کرده و عاشق بازیگری است. او به مارلون براند عشق می‌ورزد و این را مخفی هم نکرده که دوست دارد ادای او را دربیاورد. حامد گفته حتما روزی اسکار می‌گیرد و نوبل و اسکار برایش مهم است.

9- بهداد گفته برای بازی در یکی از فیلم‌های تئوآنجلو پلوس، فیلمساز شهیر و فقید یونانی به او پیشنهاد شده اما ریسک نکرده و این پیشنهاد را رد کرده است. او پیشنهاد بازی در فیلم «درباره الی» را هم رد کرد!

10- بهداد که امسال 40ساله خواهد شد هنوز ازدواج نکرده است. او از عشق تعریفی فلسفی دارد و می‌گوید با وجود اعتقاد به زندگی مشترک همسر یک سوپراستار شدن دشواری‌های زیادی دارد. خودش گفته دوست دارد ازدواج کند و بچه‌دار شود اما الان شرایطش مناسب نیست! حامد بهداد , عکس حامد بهداد , تصاویر حامد بهداد , زندگینامه حامد بهداد , بیوگرافی حامد بهداد

کارنامه هنری

فیلم شناسی

آخر بازی(1379)
این زن حرف نمی زند(1381)
بوتیک(1382)
کافه ستاره(1383)
صحنه ی جرم ورود ممنوع(1384)
رقص با ماه(1384)
باغ فردوس 8 بعد از ظهر(1384)
روز سوم(1385)
حس پنهان(1385)
آدم(1385)
هر شب تهایی(1386)
دایره زنگی(1386)
تسویه حساب(1386)
شبانه روز(1387)
زندگی با چشمان بسته(1387)
دلخون(1387)
خدای چیزهای کوچک(1387)
لطفا مزاحم نشوید(1388)
آدم کش(1388)

لطفا مزاحم نشوید (1388)

هفت دقیقه تا پاییز (1388)

قبرستان غیرانتفاعی (1389)

پرتقال خونی (1389)

سعادت‌آباد (1389)

جرم (1389)

انتهای خیابان هشتم (1389)

نارنجی پوش (۱۳۹۰)

پله آخر (۱۳۹۰)

به فاصله یک نفس (۱۳۹۰)

بی‌تابی بیتا (۱۳۹۰)

فرزند چهارم (۱۳۹۱)

چه خوبه که برگشتی (۱۳۹۱)

زندگی جای دیگریست (۱۳۹۲)

چرک‌نویس (۱۳۹۲)

آرایش غلیظ (۱۳۹۲)

چهارشنبه خون به پا می‌شود (۱۳۹۲)

خانه دختر (۱۳۹۳)

پل خواب (۱۳۹۳)حامد بهداد , عکس حامد بهداد , تصاویر حامد بهداد , زندگینامه حامد بهداد , بیوگرافی حامد بهداد

حضور افتخاری

تهران در جستجوی زیبایی(1387)
محاکمه در خیابان(1387)
موج سوم(1387)

مجموعه های تلویزیونی

همسفر یک قسمت (قاسم جعفری)
سایهٔ آفتاب (محمدرضا آهنج) در نقش: رضا(1381)
یک مشت پر عقاب (اصغر هاشمی) در نقش: امیرحسین دانشور(1386)
آخرین دعوت (حسین سهیلی‌زاده)در نقش :عمادهمان آخرین دعوت است(1387)
قلب یخی (محمد حسین لطیفی) اولین سریال بخش خصوصی ایرانی که توسط شبکه نمایش خانگی پخش می شود(1389)حامد بهداد , عکس حامد بهداد , تصاویر حامد بهداد , زندگینامه حامد بهداد , بیوگرافی حامد بهداد

جوایز و افتخارات

نامزد سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد از نوزدهمین جشنواره فیلم فجر برای بازی در فیلم «آخر بازی»(1379)

نامزد سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد از بیست و پنجمین جشنواره فیلم فجر برای بازی در فیلم «روز سوم»(1385)

نامزد تندیس زرین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد از هشتمین جشن خانه سینما برای بازی در فیلم «بوتیک»(1383)

نامزد تندیس زرین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد از دهمین جشن خانه سینما برای بازی در فیلم «کافه ستاره» (1385)

پنجمین بازیگر نقش مکمل مرد سال به انتخاب نویسندگان و منتقدان سینمایی برای بازی در فیلم «این زن حرف نمی‌زند»(1382)

دومین بازیگر نقش مکمل مرد سال به انتخاب نویسندگان و منتقدان سینمایی برای بازی در فیلم «بوتیک» (1383)

نامزد تندیس زرین بهترین بازیگر نقش اول مرد از یازدهمین جشن خانه سینما برای فیلم«روز سوم» (1386)

نامزد تندیس زرین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد از دوازدهمین جشن خانه سینما برای فیلم «حس پنهان»(1387)

دیپلم افتخار و جایزه نقدی بخش ویدئو سینما و نگاه نو برای بازی در دلخون از بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر(1387)

بهترین بازیگر نقش اول مرد در جشنواره فیلم دبی برای فیلم کسی از گربه‌های ایرونی خبر نداره (1388)

نامزد سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد از بیست و هشتمین جشنواره فیلم فجر برای بازی در فیلم «هفت دقیقه تا پاییز»(1388)

برندهٔ تندیس بهترین بازیگر مرد جشنواره حافظ برای بازی در فیلم- روز سوم (1388)

نامزد تندیس زرین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد از چهاردهمین جشن خانه سینما برای فیلم «شبانه روز»(1389)

نامزد تندیس زرین بهترین بازیگر نقش اصلی مرد از چهاردهمین جشن خانه سینما برای فیلم «هفت دقیقه تا پاییز»(1389)

عکسهای حامد بهدادحامد بهداد , عکس حامد بهداد , تصاویر حامد بهداد , زندگینامه حامد بهداد , بیوگرافی حامد بهدادحامد بهداد , عکس حامد بهداد , تصاویر حامد بهداد , زندگینامه حامد بهداد , بیوگرافی حامد بهدادحامد بهداد , عکس حامد بهداد , تصاویر حامد بهداد , زندگینامه حامد بهداد , بیوگرافی حامد بهدادحامد بهداد , عکس حامد بهداد , تصاویر حامد بهداد , زندگینامه حامد بهداد , بیوگرافی حامد بهدادحامد بهداد , عکس حامد بهداد , تصاویر حامد بهداد , زندگینامه حامد بهداد , بیوگرافی حامد بهدادحامد بهداد , عکس حامد بهداد , تصاویر حامد بهداد , زندگینامه حامد بهداد , بیوگرافی حامد بهدادحامد بهداد , عکس حامد بهداد , تصاویر حامد بهداد , زندگینامه حامد بهداد , بیوگرافی حامد بهدادحامد بهداد , عکس حامد بهداد , تصاویر حامد بهداد , زندگینامه حامد بهداد , بیوگرافی حامد بهدادحامد بهداد , عکس حامد بهداد , تصاویر حامد بهداد , زندگینامه حامد بهداد , بیوگرافی حامد بهدادحامد بهداد , عکس حامد بهداد , تصاویر حامد بهداد , زندگینامه حامد بهداد , بیوگرافی حامد بهدادحامد بهداد , عکس حامد بهداد , تصاویر حامد بهداد , زندگینامه حامد بهداد , بیوگرافی حامد بهدادحامد بهداد , عکس حامد بهداد , تصاویر حامد بهداد , زندگینامه حامد بهداد , بیوگرافی حامد بهدادحامد بهداد , عکس حامد بهداد , تصاویر حامد بهداد , زندگینامه حامد بهداد , بیوگرافی حامد بهدادحامد بهداد , عکس حامد بهداد , تصاویر حامد بهداد , زندگینامه حامد بهداد , بیوگرافی حامد بهدادحامد بهداد , عکس حامد بهداد , تصاویر حامد بهداد , زندگینامه حامد بهداد , بیوگرافی حامد بهدادحامد بهداد , عکس حامد بهداد , تصاویر حامد بهداد , زندگینامه حامد بهداد , بیوگرافی حامد بهداد