نوشین طافی بانوی هنرمند ایرانی مجوز گرفت

بعد از گذشت سالها، دیروز شاهد اتفاق بزرگی در عرصه هنر و موسیقی بودیم. رونمایی از آلبوم موسیقی با همخوانی یک بانوی هنرمند ایرانی که در محل شعبه تازه افتتاح شده نشر چشمه در مجتمع کورش برگزار شد.

آلبوم "تو را ای کهن بوم و بر دوست دارم" که توسط نشر چشمه مجوز گرفته است روز گذشته با حضور جمعی از هنرمندان در مجتمع تجاری کورش، رونمایی شد. این اثر مجموعه‌ای از تصانیف پیمان خازنی است که مبتنی بر موسیقی ردیف دستگاهی و نگاهی ارکسترال شکل گرفته است. در این آلبوم اشعاری از بزرگان ادبیات معاصر از جمله مهدی اخوان ثالث و هوشنگ ابتهاج و همچنین مرتضی کیوان هاشمی و حسام‌الدین هروی با آهنگ سازی پیمان خازنی تلفیق شده است.
"تو را ای کهن بوم بر دوست دارم" شامل قطعه‌ای با همین عنوان، سرای بی کسی، پیش رخ تو، سودای تو ای عشق شب یلداست.


مراسم رونمایی از این آلبوم با حضور جمع کثیری از هنرمندان و موسیقیدان ها برگزار شد.

نوشین طافی خواننده این آلبوم در گفت و گویی اعلام کرد: خیلی خوشحال هستم چون این آلبوم بعد از پنج سال و زحمت های بسیاری به نتیجه رسیده است و به همین خاطر برای ما خیلی لذت بخش است.

او همچنین ادامه داد: استاد محسن کرامتی برای من نه فقط یک استاد آموزش آواز، که یک معلم معنوی است. من در محضر ایشان علاوه بر هنر آواز ایرانی، عشق و معرفت هم آموختم.به همین دلیل از ایشان درخواست کردم مثل همیشه کنارم باشد. ایشان هم در کمال استادی و تواضع پذیرفتند و در تمام آلبوم در کنار من بودند.
نوشین طافی که دانش آموخته رشته موسیقی است، آواز را نزد محسن کرامتی، پری ملکی، معصومه مهر علی و پریسا واعظی فرا گرفته است و علاوه بر حضور در آلبوم عطارنامه، در جشنواره آسیا پاسیفیک 2012 و دانشگاه‌های تایپه نیز به معرفی موسیقی ایرانی پرداخته است.

نوشین طافی

مدرس آواز و تصنیف خوانی موسیقی اصیل ایرانی

متولد 1360- اندیمشک

فارغ التحصیل مهندسی شیلات - دانشجوی موسیقی

سابقه تدریس : 10 سال

سوابق هنری :

- آموختن ردیف آوازی موسیقی ایران در مکتب استادان محسن کرامتی -معصومه مهرعلی و پری ملکی.

- اجرای کنسرت های متعدد با گروه خنیا به سرپرستی پری ملکی

- هم آوایی در آلبوم عطارنامه ساخته سعید خاورنژاد و خوانندگی محسن کرامتی

 اجرای -کنسرت با گروه طریقت در تالار وحدت

- اجرای کنسرت با گروه موسیقی سیاه مشق در دانشگاه هنر 

 -هم آوایی در اجرای موسیقی نمایش "سنگ و سبو" 1389 -تالار وحدت

-اجراهای متعدددر فرهنگسراهای ارسباران و بهمن به همراه گروه های موسیقی ثمین - طریقت و...