ثبت طعم های محلی ایرانی در جهان

شرکت تعاونی طعم و عطر ماگنولیا فعال حوزه فناوری غذایی و دارویی کشور پس از 10 سال کار تحقیقاتی مداوم بر روی طعم‌های ایرانی تمامی مناطق ایران و طعم‌های اصیل ایرانی را شناسایی، طبقه بندی و ثبت بین‌المللی کرده است.

طعم‌های ثبت شده این شرکت، عشایری، گیلکی، کردی، بختیاری و بندری است و دیگر نیازی نیست برای نشانه گذاری طعم‌های تند از لفظ هندی یا اسپایسی استفاده شود چرا که طعم اصیل بندری در کشور ما وجود دارد. یا به جای استفاده از طعم های سبزیجاتی با عنوان مکزیکی یا مدیترانه ای میتوان از طعم های گیلکی استفاده کرد.جوجه کباب

برای مثال طعم «کردی» پایه‌ای مبنی بر لبنیات و سبزیجات تازه دارد، «عشایری» پایه طعم چرب و دودی و طعم «گیلکی» پایه عطر و طعم سبزیجات تازه را دارد.

از میان طعم‌های دیگر این شرکت که نمونه خارجی ندارند می توان به طعم پنیر محلی ایرانی، زعفران طبیعی، قرمه سبزی، جوجه کباب ایرانی، جوجه کباب گیلکی، جوجه کباب عشایری، طعم پنیر سیامزگی و دیگر طعم‌های اینچنینی اشاره کرد.

صادرات طعم‌ها به کشورهای مختلف

در این شرکت از میان این طعم‌ها و رنگ های طبیعی تولیدی تا کنون بالای 7 تن درسال گذشته به کشورهای مختلف از جمله اسپانیا، فرانسه، انگلیس، روسیه، امارات، آذربایجان، ارمنستان، کویت و آفریقای جنوبی صادر شده است.

صادرات این محصولات کمتر از یک سال آغاز شده است. پیش بینی می‌شود سال آینده صادرات این محصولات حداقل به بالای 50 تن برسد.

این شرکت تاکنون تعداد زیادی اختراع مبنی بر طراحی و فرمولاسیون انواع طعم ها و رنگ های طبیعی داخلی داشته و تعدادی کالا دانش بنیان تولید می کند.

فروش این شرکت از این کالاها ماهیانه 2-3 میلیارد تومان است و سالانه از سهم واردات این کالاها که در حدود 500 تا 700 میلیون دلار در بازار ایران است.

تسنیم