موهای براق و ابریشمی :

 

روغن نارگیل

با توجه به مطالعات منتشر شده توسط مجله علوم آرایشی و بهداشتی، روغن نارگیل در پیشگیری از شکستگی مو بسیار موثر است و به بازگردانی پروتئین از دست رفته مو بعد از شستشو کمک می کند. روغن نارگیل به عنوان یک کاندیشنر عمیق عمل می کند که ساختار مو را نرم تر و برای پوست سر اثر ضد باکتری دارد. در میان روغن های مورد آزمایش در این تحقیق، روغن نارگیل تنها عامل نفوذ کننده عمیق به ساقه مو می باشد.


روش استفاده از روغن نارگیل برای مو سر:

معمولاً یک قاشق غذاخوری روغن نارگیل کافی است. البته اغلب روغن نارگیل به حالت جامد می فروشند و برای آنکه آن را رقیق کنید کافیست کمی با دستتان روغن نارگیل را مالش دهید تا  با گرمای دست ذوب شود. روغن را از ریشه ی سر ماساژ دهید و به سمت ساقه مو تا انتهای نوک مو ادامه دهید. اجازه دهید یک شب تا صبح روغن بر روی موهایتان بماند. صبح روز بعد موهایتان را بشویید تا روغن کاملاً از روی سر پاک شود. حالا نرمی و براقی موهایتان را احساس خواهید کرد.

روغن آرگان

روغن آرگان یک پدیده است. روغن آرگان برای موهایی که دچار آسیب دیدگی مختصر و مقداری خشک هستند بسیار موثر است. این روغن در مقایسه با روغن های دیگر بسیار سبک بر روی موها، عامل ایجاد رطوبت در مو و از سنگینی موها جلوگیری می کند. در نتیجه برای افرادی که موهای خشک دارند اما پوست سر آنها چرب است روغن آرگان بسیار مناسب تر است. برای کسانی که دارای موهای مجعد و فر هستند استفاده از چد قطره روغن آراگان مر تواند نرمی  و شانه پذیری مو را به طور محسوسی بازگرداند و عامل درخشش و رطوبت مو شود.


روش استفاده از روغن آرگان:

چند قطره از این روغن کافیست. روغن را بین دو کف دست مالش دهید و به ساقه مو تا انتهای نوک مو بزنید. ترجیحاً به مدت یک شب آن را بر سر نگه دارید و صبح روز بعد با شامپو سرتان را شستشو دهید. برای دریافت بهترین اثر این روغن همیشه شب قبل از استحمام از این روغن استفاده کنید تا به مرور ساختار مو بهبود یابد. برای کسانی که می خواند از این روغن برای ایجاد نرمی و براقی هر چه بیشتر موها بهره ببرند بهتر است بعد از شستشوی مو، خشک کردن موها و آرایش دادن به مو با اتو مو و یا سشوآر مقداری از روغن آرگان را در حد چند قطره به موهایشان بزنند تا از وز خوردگی مو جلوگیری کند و موها منظم تر و براق تر شوند.

سایر روغن های مفید برای مو شامل: روغن آوکادو، روغن جوجوبا و روغن بادام شیرین است. این ها همه گزینه های بسیار عالی برای هر  نوع مو هستند و روغن های نسبتاً ارزانتری می باشند.