کراتینه کردن مو:

 

روش کراتینه کردن:

آرایشگر شما، مواد صاف‌کننده کراتینه را بر روی تمامی موهای شما مالیده و سپس با استفاده از یک اتوی مو، موهای شما را صاف می‌کند. برای انجام این فرایند حدود 90 دقیقه یا بیشتر وقت نیاز است، که البته به بلندی موهای شما بستگی دارد. محصولات کراتینه‌ای که برای درمان و صاف‌کردن موها، در سالنهای زیبایی عرضه می‌شوند شامل ترکیبات کراتین ترمیم‌کننده و صاف‌کننده هستند .

صرفه‌جویی در زمان با موهایی صاف:

هنری بوردای، یک آرایشگر مشهور، معتقد است: اگر از آن دسته خانم‌هایی هستید که همیشه موهای خود را با اتو یا سشوارصاف می‌کنید، با استفاده ازمحصولات کراتینه صاف‌کننده و ترمیمی، بین40% تا60% در زمان خود صرفه‌جویی کنید.

موهای وزوزی، خداحافظ:

بعد از کراتینه‌کردن موها، موهای وزوزی را به دست فراموشی بسپارید. بوردای می‌گوید: “شما می‌توانید درهوای مرطوب یا زیر نم نم باران قدم بزنید و موهای شما هیچ تغییری نمی‌کند.”

برای شستن عجله نکنید:

وی اضافه می‌کند که بعد از کراتینه کردن بین سه تا چهار روز نباید موهای خود را بشویید. چون چند روز طول می‌کشد که مواد کراتینه بر روی موهای شما تاثیر بگذارد.

نحوه مراقبت:

بعد از کراتینه‌کردن موها، و بعد از اینکه چند روز به موها زمان دادید و آنها را نشستید، حالا باید از شامپوهایی که فاقد سولفات سدیم هستند، استفاده نمایید تا مواد بر روی موهای شما تثبیت شود.

میزان دوام: صافی موها حدودا بین دو تا دو ماه ونیم دوام دارد.

اتوهای مو هستند که باعث شکسته شدن موهای شما می‌شوند نه کراتینه کردن! نیل سادیک، متخصص پوست و مو از نیویورک معتقد است: “کراتینه کردن آسیبی به موها نمی‌زند، این اتوهای مو که برای خشک کردن و صاف کردن موها از آن استفاده می‌کنید، باعث شکستگی موها می‌شوند.” استفاده بعضی از آرایشگران از اتوهای بسیار داغ و سوزان موجب پاره‌شدن موها می‌شود.”

بوردای می‌گوید: “کراتینه کردن، درمانی نیرو بخش برای موهاست،” حتی اگر موهای شما سالم هستند، با کراتینه کردن تارهای آن ضخیمتر شده وهمچنین به موهای شما خاصیت ارتجاعی بخشیده و راحت‌تر فرم می‌گیرد.