مسابقات فوتبال جام جهانی هنرمندان

روز گذشته با تلاش و رایزنی های مسئولین  فوتبالی و تیم هنرمندان مسابقاتی تحت عنوان جام جهانی هنرمندان با دیدی انسان دوستانه و خیریه در تهران سالن 12000 آزادی آغاز شد ، امری که میتوان آنرا برای هنرمندان کشور از لحاظ وارد شدن به یک فضای متفاوت به فال نیک گرفت..


اما نکته قابل توجه این مسابقات بازیکنان تیم ایران بوند که در میان آنها تعدادی از فونبالیستها و اسطوره های فوتسال سالهای نه چندان دور ایران به چشم میخورد ، بازیکنان حرفه ای که در مسابقه اول تیم ایران کامل تا پایان مسابقه فیکس بازی کردند ، بازیکنانی میتوان به جرات گفت که برای این تیم یک وزنه بشمار میرفتند.


حضور محمد رضا حیدریان - محمد نوازی - رضا ناصری و مهدی صالح پور در تیم ایران کمی از چهره واقعی آن که با نام تیم هنرمندان شناخته میشود کاسته بود بازیکنانی که به جرات میتوان گفت با اینکه از دنیای حرفه ای دور هستند ولی هنوز هم یک تنه میتوانند تیم ایران را قهرمان این مسابقات کنند ، بازیکنانی که هم اکنون در لیگ پیشکسوتان کشور از مهره های اصلی تیمشان بشمار میروند.


البته باید به این نکته هم اشاره کرد که این امر از قوانین این سری از مسابقات است که گویا بوسیله مسئولین ایرانی و برگزار کننده این دوره از مسابقات در اشل آن گنجانده شده است و تیم های دیگر هم میتوانند از بازیکنان غیر از هنری استفاده کنند.

مسابقات فوتبال جام جهانی هنرمندان

 

ناگفته نماند که اگر حتی تیم های دیگر هم از بازیکنان فوتبالی استفاده کنند باز هم به چند بازیکن حرفه ای تیم ایران نخواهند رسید.


باید به این نکته هم اشاره کرد ، در قوانینی که برای این مسابقات در نظر گرفته شده است هر تیم میتواند 3 بازیکن حرفه ای فوتبال در حین برگزاری مسابقه در زمین استفاده کند ، ولی در مسابقه ایران با ژاپن که با برتری 2 بر صفر تیم هنرمندان ایران همراه شد تیم کشورمان با چهار بازیکن حرفه ای مسابقه را آغاز داد که این اتفاق هم از نکات قابل توجه این سری از مسابقات بود که به نفع تیم میزبان انجام شد.


گفتنی است که این مسابقات در حالی در سالن کفپوش دار آزادی برگزار میشود که زمین مسابقات کاملا" و بخوبی چمن شده است که این اتفاق هم در سطح مسابقات سالنی کشور امری نو بشمار میرود ، لازم به ذکر است که این مسابقات با هفت بازیکن برگزار میشود و 8 تیم از کشورهایی چون برزیل، جمهوری آذربایجان، سوئد، رومانی ، ژاپن، ترکیه و لهستان بهمراه تیم ایران در اولین دوره این مسابقات حاضر هستند.

مسابقات فوتبال جام جهانی هنرمندان


در پایان باز هم میبایست از اشخاصی که برای انجام این سری از مسابقات در ایران تلاش کردند تشکر و قدردانی کنیم و این نکته را هم یادور بشویم که بهتر آن بود که در این مسابقات همانند نامش فقط از بازیکنان هنرمند استفاده میشد و تیم ایران هم با ترکیبی از بازیکنان هنرمند پا به زمین می گذاشت ، به نظر من تیم هنرمندان که مدتهاست تشکیل شده است ، میتوانست با ترکیبی از بازیکنان اصلی خودش که چند سالی هست در کنار هم مشغول به بازی هستند در این مسابقات بدرخشد..

مطلب : محمد بیگی