فواید درمانی مارچوبه:

 

کاهش خطر ابتلا به دیابت

 محققان در دانشگاه کراچی در پاکستان نشان دادند که خوردن مارچوبه ممکن است به کنترل دیابت نوع 2 کمک کند. این مطالعه در مجله انگلیسی تغذیه منتشر شده است.

به گفته نویسندگان، مارچوبه، اثرات ضد دیابتی خود را با بهبود ترشح انسولین و عملکرد β – سلول و وضعیت آنتی اکسیدان اعمال می کند. نیزه مارچوبه تازه منبع خوبی از آنتی اکسیدان ها مانند ( لوتئین، ZEA – xanthin، کاروتن و کریپتوزانتین ) این ترکیبات فلاونوئید با هم، به حذف اکسیدان رادیکالهای آزاد مضر از بدن  کمک کرده و بدن را از ابتلا به سرطان محافظت می کند.

اقدام به عنوان یک دیورتیک و جلوگیری از سنگ کلیه – با توجه به مقاله ای تحت عنوان ( ترکیبات شیمیایی مارچوبه )  که در مجله فارماکوگنوزی منتشر شده مارچوبه، در پیشگیری از تشکیل سنگ کلیه موثر است. مارچوبه برای جلوگیری از سنگ کلیه و مثانه و کم خونی ناشی از کمبود اسید فولیک استفاده می شود.
برخی از افراد از مارچوبه به طور مستقیم بر روی پوست برای تمیز کردن صورت، خشک کردن زخم و درمان آکنه استفاده می شود

 

مقوی غرایز جنسی

مارچوبه سرشار از ویتامین B6 و فولات است، که هر دو می تواند اوج لذت جنسی را تقویت کند. و همچنین دارای ویتامین E، که باعث تحریک هورمون های جنسی در مردان و زنان می شود.

و همچنین دارای ویتامین E، که باعث تحریک هورمون های جنسی در مردان و زنان.

سایر کاربردها عبارتند از: درمان درد مفاصل ( رماتیسم )، عدم توازن هورمون در زنان، خشکی در ریه ها و گلو، یبوست، درد های عصبی ( نوریت )، ایدز، سرطان و بیماری های ناشی از انگل می باشد

کاهش خطر ابتلا به نقایص لوله عصبی در نوزادان – مصرف روزانه مارچوبه به علت غنی بودن از فولات به پیشگیری از نقائص لوله عصبی در نوزادان کمک می کند مطالعات مختلف نشان داده اند که زنان که به 400 میکروگرم ( 0.4 میلی گرم ) در روز در طول بارداری  به فولات نیاز دارند و کمبود آن در اوایل بارداری خطر جدی ابتلا کودک به نقص لوله عصبی را افزایش می دهد. مارچوبه تازه سرشار از فولات می باشد. 100 گرم از نیزه مارچوبه در حدود 54 میکروگرم یا 14 ٪ از  میزان مجاز مصرف روزانه ( RDA ) از فولیک اسید را فراهم می کند فولات یکی از عوامل مهم همکاری برای سنتز DNA در داخل سلول می باشد.

 

خطرات و اقدامات احتیاطی مارچوبه

اگر شما به مارچوبه حساسیت دارید نباید بخورید. افرادی که حساس به سبزیجات دیگر متعلق به خانواده Liliaceae ( مانند پیاز، سیر و موسیر ) هستند باید با احتیاط مصرف کنند زیرا آنها در معرض خطر بالاتری از آلرژیک به مارچوبه هستند.

 

بارداری و شیردهی:

مارچوبه برای استفاده در مقادیر دارویی در دوران بارداری مناسب نیست.