معجون های لاغری:

 

 آب گوجه فرنگی، کرفس، اسفناج

گوجه فرنگی :

گوجه فرنگی یک چربی سوز واقعی است. این سبزی حاوی میزان اندکی گلوسید می باشد و شاخص گلیسمی آن نیز ۳۸ است. گوجه فرنگی سرشار از پتاسیم، منیزیم، ویتامین C و ویتامین ها و مواد معدنی دیگر می باشد.

کرفس :

کرفس سرشار از مواد مغذی مختلف مانند کلسیم، آهن، پتاسیم، سدیم، ویتامین های A،B و C می باشد. این سبزی سرشار از آب بوده و خواص دیورتیک دارد یعنی ادرارآور است برای همین هم می تواند بدن را از شر توکسین ها خلاص کند.

اسفناج :

اسفناج سرشار از آهن، منیزیم، کلسیم، ویتامین C، ویتامین های گروه B و غیره می باشد. این سبزی خاصیت اکسیژن رسانی به بدن و سم زدایی دارد و به ویژه اینکه می تواند تعادل خاصیت اسیدی بازی بدن را حفظ کند.

روش تهیه ی معجون لاغری از این سبزیجات

۴ تا ۵ عدد گوجه فرنگی کاملا رسیده را با ۴ ساقه ی کرفس و ۱ تا ۲ مشت برگ اسفناج مخلوط کرده و داخل مخلوط کن بریزید تا حسابی مخلوط شوند. این معجون لاغری را بین وعده های غذایی میل کنید.

 سیب، لیموترش، گریپ فروت

سیب :

سیب به کاهش میزان قند خون کمک کرده و همچنین میزان ترشح انسولین را نیز کاهش می دهد. ترشح انسولین زیاد باعث چاقی می شود. توجه داشته باشید که این میوه سرشار از فیبری به نام پکتین است که باعث سوخت و ساز چربی ها می شود.

لیموترش و گریپ فروت

این دو میوه قند خون را کاهش داده و میزان ترشح انسولین را کم می کنند. علاوه بر این می توانند متابولیسم یا همان سوخت و ساز بدن را بالا ببرند و چربی ها را بسوزانند. نتایج پژوهش ها نشان می دهد که مصرف مرکبات چه به صورت آب یا میوه ی کامل آن هم چند دقیقه قبل از غذا باعث می شود هر ماه ۲ کیلوگرم وزن کم کنید البته به شرط اینکه پرخوری نکنید و دور و بر غذاهای چرب خط قرمز بکشید.

طرز تهیه معجون لاغری از این میوه ها

۶۰ درصد سیب، ۲۰ درصد آب لیموترش و ۲۰ درصد گریپ فروت برای تهیه این معجون کافی است. اگر در حال مصرف داروی خاصی هستید گریپ فروت را حذف کنید و میزان لیموترش را بیشتر کنید. به خاطر اینکه گریپ فروت تأثیر داروها را از بین می برد. توصیه می کنیم بیست دقیقه قبل از غذا از این نوشیدنی استفاده کنید.