کدو سبز شکم پر:

 


مواد اولیه :


برای 3 نفر
كدو سبز 3عدد
پیاز 1عدد
هویج 2عدد
ذرت 1پیمانه
برنج نصف لیوان
نخود فرنگی 1پیمانه
پنیر فتا 1پیمانه
تخمه آفتابگردان به میزان لازم
زعفران 2قاشق غذاخوری
نمك به میزان لازم
فلفل به میزان لازم
گرد غوره 1قاشق غذاخوری
روغن زیتون به میزان لازم
زرده تخم مرغ 2عدد

طرز تهیه :

ابتدا كدو ها را شسته و با چاقو كمی روی آن را تمیز كنید تا تیغ های سطحی آن از بین برود سپس سر و دم كدو را جدا كرده و آن را از وسط به دو نیم تقسیم كنید.داخل كدو را با قاشق خالی كنید طوری كه حدود نیم سانت از ابتدا و انتهای كدو کدوها خالی بماند.
داخل کدوهای خالی شده را با روغن زیتون آغشته کنید ، سینی فر را چرب کنید و کدوها را در سینی بچینید سپس داخل فر با حرارت 180 درجه سانتیگراد به مدت 10تا20 دقیقه بپزید.نخود فرنگی ،برنج و ذرت را جداگانه همراه با آب و كمی نمك بپزید.
داخل تابه مقدار خیلی كمی روغن بریزید و روی حرارت قرار دهید تا داغ شود ، پیاز را رنده كنید و به همراه تکه هایی که کدو از خارج کرده بودید حدود 5 دقیقه تفت دهید.
هویج را رنده كنید ، نخود فرنگی پخته ، ذرت پخته و برنج پخته را به تابه اضافه کنید و چند دقیقه دیگر تفت دهید تا سبزیجات نرم شوند ، سپس گرد غوره و زعفران را اضافه كرده و نمک و فلفل بزنید و از روی حرارت بردارید سپس داخل کدوها را با مایه سبزیجات پر کنید.
پنیر را رنده كرده و روی سبزیجات بریزید و روی آن مقداری زرده تخم مرغ بزنید و مقداری تخمه افتابگردان یا کنجد بپاشید ، کدوها را مجدد داخل سینی فر بچینید و به مدت 20تا30 دقیقه داخل فر با دمای 180 درجه سانتیگراد قرار دهید تا بپزند.

 
نكات:

1)در صورت تمایل به جای پنیر فتا از سایر پنیرهای دلخواه استفاده كنید یا آنكه پنیر را حذف كنید.
2)بهتر است برای مزه دار شدن كدو ان را 4ساعت داخل آبغوره و نمك بخوابانید و بعد داخل فر بپزید.
3)در صورت تمایل داخل مواد از گرد غوره بیشتری استفاده كنید و یا به جای گرد غوره از گرد لیمو استفاده كنید.