طرز تهیه ژله بستنی با میوه

ژله بستنی یک دسر بسیار ساده و خوشمزه است که طرز تهیه آن در ادامه آمده است:

مواد اولیه :

میوه (تازه و متناسب با طعم ژله) : به میزان لازم 

بستنی (وانیلی) : 1و نیم لیوان 
پودر ژله : 2 بسته

طرز تهیه :

یک بسته پودر ژله را به روش بن ماری حل کنید. بستنی وانیلی را در دمای محیط قرار دهید تا آب شود. وقتی ژله كمی سرد شد بستنی را اضافه کرده، هم بزنید تا مایه یکدست شود. مایه ژله بستنی را تا نصفه در کاسه های بستنی خوری ریخته و در صورت دلخواه روی آن چند عدد میوه مناسب با طعم ژله بگذارید، سپس به مدت یک ساعت در یخچال قرار دهید تا سفت شود. 

یک بسته پودر ژله دیگر را با یک لیوان آب جوش و پس از آن با یک لیوان آب سرد حل کنید و كمی صبر کنید تا مایه سرد شود(که ژله قبلی را آب نكند). وقتی دمای آن پایین آمد مایه را روی ژله بستنی ریخته و دو ساعت در یخچال بگذارید تا آماده شود.

نكات:

1) بستنی باید حالت روان داشته باشد یعنی نه كاملا آب شده باشد و نه سفت و یخ زده باشد. این نكته خیلی مهم است زیرا اگر بستنی خیلی سرد باشد بعد از تهیه ژله میبینید كه بستنی رو آمده و ژله زیر آن سفت شده، كه این ظاهر خوبی ندارد.

2) میتوانید به صورت رنگین كمانی چند نوع ژله را با بستنی تهیه كنید و لایه لایه روی هم قرار دهید.

3) میتوانید از ژله آلوئه ورا كه بی رنگ است و بستنی های پر رنگ مثل شاتوت هم برای این كار استفاده كنید تا ژله شما بسیار زیبا تر شود.

4) در شكل فوق از یك لایه ژله به همراه فالوده استفاده شده است. برای تهیه آن، فالوده و پودر ژله و آب را مخلوط كنید، وقتی ژله كاملا گرفت روی آن ژله بستنی بریزید و اجازه دهید ببندد. البته بهتر است از میزان بستنی بیشتری استفاده کنید كه زیباتر شود. میتوانید بستنی معمولی را هم در دمای محیط كمی آب كنید و روی ژله بریزید و اجازه دهید ببندد.