مواد غذایی:

مردان دسته ای از مواد غذایی را بایستی مصرف کنند تا از بیماری های رایج مردانه در امان باشند. این غذاها شامل گوجه فرنگی - ماهی - حلزون - سیر - مارچوبه - اواکادو و دانه های روغنی است که برایتان در ادامه خواهیم گفت.

 
 گردو

گردو که سرشار از اسیدهای چرب امگا3 و آنتی‌اکسیدان‌ها است، تأثیر قابل‌توجهی در افزایش تحرک، جنبندگی و البته زیست‌پذیری و زنده ماندن اسپرم‌ها دارد. گردو حاوی سلنیوم بالا است و از طرفی جریان خون به اندام‌های جنسی را نیز افزایش می‌دهد.

لاوه بر قدرت گردو در کیفیت عملکرد و جنبندگی اسپرم‌ها، گردو با تأثیر بر چربی خون و کاهش سطح کلسترول عملکرد مغزی و قابلیت یادگیری را نیز افزایش می‌دهد. برای رسیدن به این تأثیرات مصرف روزانه 8 عدد گردو در روز می‌تواند مناسب باشد.


بادام

پروتئین موجود در یک فنجان بادام از یک عدد تخم مرغ بیشتر است و خوردن آن در تامین پروتئین بدن نقش زیادی دارد. گفتنی است که بادام با وجود حجم کم، انرژی زیادی دارد و می‌تواند به عنوان یک میان وعده مناسب مورد استفاده قرار گیرد.

بررسی ها نشان می دهند مصرف منظم بادام هورمون های بن آقایان را منظم می کند و از بروز ناباروری در ان ها پیشگیری می کند.

بادام یکی از بهترین خوردنی ها جهت درمان ناباروری در مردان است. زیرا مملو از آندروژن می باشد. آندروژن هورمونی است که در بدن ترشح می شود و در فعالیت هورمون ها نقش دارد. بادام در تولید تستسترون (هورمون مردانه) نقش مهمی را ایفا می کند.