فردین، سلطان قلب‌ ها این بار در اینستاگرام‌

پانزده سال از درگذشت محمدعلی فردین می‌گذرد و بالاتر از آن، حدود سی و هفت سال از اکران آخرین فیلم‌اش نیز سپری می‌شود. اما چه چیز باعث شده است که فردین کماکان در یادها بماند. آنهم نه تنها در یاد و خاطره نسلی که او را بر پرده سینما دیده‌اند، که حتی در بین نسل‌هایی که او و آثارش را تنها از لابلای دی‌وی‌دی ها شناخته‌اند.

به گزارش افکارنیوز، پانزده سال از درگذشت محمدعلی فردین می‌گذرد و بالاتر از آن، حدود سی و هفت سال از اکران آخرین فیلم‌اش نیز سپری می‌شود. اما چه چیز باعث شده است که فردین کماکان در یادها بماند. آنهم نه تنها در یاد و خاطره نسلی که او را بر پرده سینما دیده‌اند، که حتی در بین نسل‌هایی که او و آثارش را تنها از لابلای دی‌وی‌دی ها شناخته‌اند.

یک اتفاق جالب و در عین حال قابل تامل باعث شد تا کمی درنگ کنیم بر زندگی محمدعلی فردین. اینکه در زمانه‌ای که ستاره‌های سینمای ایران عمرشان به یک سال و دو سال هم قد نمی‌دهد و خیلی زود از یادها و خاطرات محو می‌شوند، چگونه است کسی که چهل سال است هیچ اثری از وی اکران عمومی نشده است می‌تواند اینچنین محبوب مردم باشد.
داستان از این قراراست که روز گذشته به سبک باقی ایام، برخی از اخبار کافه سینما را در صفحه اینستاگرام‌مان نیز منتشر کردیم. در این بین، خبر مربوط به گفته‌های کارگردان کلاه پهلوی درباره فروش گنج قارون نیز با تصویری از زنده‌یاد فردین منتشر شد.
اما نکته جالب توجه آنکه پس از حدود ۲۴ ساعت، این پست اینستاگرامی چیزی نزدیک به ۲۰۰۰ لایک گرفت و بیش از ۱۰۰ کامنت نیز پای این پست منتشر شد که مضمون کلی آن ستایش محمدعلی فردین بود و اکثر کاربران با عبارت "روحش شاد"، از وی یاد کردند.
فردین در یکی از مصاحبه‌های‌اش درباره ممنوع‌الکاری‌ خود گفته بود:
"ماها هرکدوم اون تعداد انگشت شماری که در این سینما بودیم در واقع تاریخ سینما هستیم، هیچ‌کس نمیتونه اسم ما رو پاک بکنه، چون در قلب یک یک این مردم نوشته شده اسامی ما و به هر صورت حق داریم که بگیم در این سینما سهمی داشته‌ایم"