تغذیه مناسب:

اول از همه به سراغ یک دانه ی پر خاصیت می رویم که اخلاقتان را خوش و زیبا می سازد. باید بدانید که  مصرف تخمه ها و حبوبات برخلاف کیک و شیرینی و شکلات، در بهبود خلق و خو و سلامت افراد نقش موثری دارد. با وجود این، از هر 200 زن، 14 نفر و از هر 2 مرد یک نفر در زمانی که استرس دارند، به خوردن هله هوله می پردازند. در این میان تنها یک نفر از 7 نفر به مصرف میوه، سبزی یا غلات سبوس دار که با استرس مقابله می کند، رو می آورد.

 چه غذاهایی بخوریم تا خوش اخلاق شویم؟

اسیدهای چرب امگا- 3 که در ماهی آزاد (سالمون)، بذر کتان، روغن بذر کتان، و گردو یافت می شود.تخم مرغ، جگر، گوشت قرمز، شیر سویا از غذاهای انرژی دهنده و نشاط آور است.
 
تریپتوفان که در بوقلمون، سویا، گوشت قرمز و فرآورده های لبنی وجود دارد.
 
منیزیم که در آووکادو، آجیل و سبزیجات برگ دار سبز یافت می شود.

اسید فولیک که در میوه ها و سبزیجات برگ دار سبز موجود است.
 
ویتامین B12  که در فرآورده های لبنی، گوشت و ماهی وجود د
 
شکلات بخورید
 
علاوه بر اینکه شکلات دارای طعم بسیار خوبی است می تواند در بهبود اخلاق و روحیه شما موثر باشد. شکلات هر چه رنگ تیره تری داشته باشد دارای خاصیت بیشتری است.
 
موز

موز دارای اسید آمینه ضروری و مهم تریپتوفان و همچنین ویتامین B6،A، فیبر، فسفر، آهن و کربو هیدارت است.
 
اسفناج

در صورتیکه بدن به کمبود ویتامین B مبتلا شود باعث بداخلاقی و ضعف روحیه فرد می شود و کمبود این ویتامین باعث منع تولید سرتونین می شود. می توانید برای افزایش این ویتامین اسفناج و کلم بروکلی مصرف کنید.

آب

کمبود آب باعث ایجاد اشکال در اعضای بدن و اختلال در توانایی تمرکز مغز خواهد شد.
 
پنیرها نیز سرشار از تریپتوفان هستند و موجب شادی و خوش اخلاقی می شوند. در هر وعده غذایی و به خصوص صبحانه تکه ای پنیر مصرف نمایید.
 
 فلفل، جعفری، گوجه فرنگی، توت فرنگی
 
وجه اشتراک این میوه ها و سبزجات مقدار بالای ویتامین C است. زمانی که بدن دچار کمبود این ویتامین است، خلق و خو به راحتی تحت تاثیر قرار می گیرد. از فلفل و جعفری می توان در ترکیب انواع سالادها و خوراک ها استفاده کرد. در مورد گوجه فرنگی نیز باید گفت که هر چه رسیده تر باشد، ویتامین C بیشتری خواهد داشت. توت فرنگی نیز یکی از خوشمزه ترین و پرطرفدارترین میوه ها در تهیه انواع دسر و شیرینی است.