کشف پایگاه هوایی مخفی اماراتی ها برای مقابله با تهدیدات ایران

اواخر ماه مارس سایت گوگل ارث تصاویر جدیدی را منتشر کرد که نشان می‌داد تأسیسات جدیدی در امارات ساخته شده ‌و آن پایگاه هوایی نظامی جدیدی دور از سواحل این کشور و در فاصله هشتاد کیلومتری نزدیک‌ترین منطقه مسکونی در این کشور است. این پایگاه باند فرود و پرواز موقتی برای هواپیما‌ها به طول سه هزار متر دارد. 
 
به گزارش «تابناک» به نقل از «استراتژی پیج»، در حال حاضر، این باند مسیر تاکسی است. همچنین آشیانه‌های مستحکم شده‌ای برای حدود بیست فروند جت جنگنده و یک پارکینگ در این پایگاه ساخته شده ‌که می‌تواند بیش از چهل هواپیمای بسیار بزرگ باری یا بمب افکن را در خود جای دهد؛ پایگاهی که هنوز عملیات ساختمانی در این پایگاه ادامه دارد. البته امارات هیچ حرفی درباره وجود این پایگاه نزده است. 
 
کار‌شناسان این سایت مدعی شده‌اند، ‌امارات این پایگاه را به علت فوریت مقابله با تهدیدات ایران ساخته و هر سال میلیارد‌ها دلار برای خرید تسلیحات بیشتر و جدید‌ترین تسلیحات هزینه می‌کند. این روند از دهه هزار و نهصد و نود ادامه داشته است.  امارات هم اکنون صد‌ها فروند جت جنگنده، سیستم‌های آموزش نظامی، سیستم‌های حمل و نقلی و بالگرد دارد و پایگاه هوایی جدید نیز بخشی از استراتژی به‌کارگیری این تجهیزات در جنگ احتمالی با ایران است. 

برخی از فرماندهان نظامی آمریکایی بر این باورند، هشتاد فروند جت جنگنده اف شانزدهی که امارات یک دهه پیش خریداری کرد، می‌تواند به سرعت کل نیروی هوایی ایران را منهدم کند. امارات هم اکنون سرگرم خریداری سی فروند دیگر از این جنگنده‌هاست. 

تردیدی نیست که برخی از کشورهای عرب حوزه خلیج فارس، با تبلیغات ایران هراسی که از یک سو در منطقه توسط سران برخی از کشورهای عربی و از سویی دیگر در محیط بین الملل توسط برخی از کشورهای غربی صورت می‌گیرد، انبارهای خود را پر از سلاح‌های مختلف کرده‌اند؛ سلاح‌هایی که در سال‌های اخیر به صورت شگفت‌انگیزی، علیه ملت‌های عربی از قبیل لیبی، سوریه، عراق، بحرین، یمن و... استفاده شده است.

منبع : تابناک