دکتر روحانی به پرسپولیس می رود

تخت جمشید یا (پارسه، پرسپولیس، پرسه پلیس، هزارستون، صدستون و یا چهل منار) نام یکی از شهرهای باستانی ایران است که طی سالیان پیوسته، پایتخت باشکوه و تشریفاتی پادشاهی ایران در زمان امپراتوری هخامنشیان بوده‌است. در این شهر باستانی کاخی به نام تخت جمشید وجود دارد که در دوران زمامداری داریوش بزرگ، خشایارشا و اردشیر اول بنا شده‌است و به مدت حدود ۲۰۰ سال آباد بوده است.

دکتر حسن روحانی رئیس دولت تدبیر و امید قرار است در جریان سفر استانی خود به فارس از تخت جمشید بازدید کند. 

به گزارش Chn حسن روحانی صبح امروز وارد فرودگاه بین المللی شهید آیت الله دستغیب شیراز شد و از سوی آیت الله اسدالله ایمانی نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز، سید محمد احمدی استاندار فارس، جمعی از نمایندگان مردم استان فارس در مجلس مورد استقبال قرار گرفت.

روحانی در بدو ورود در فرودگاه شیراز در گفت و گو با خبرنگاران به وجود آرامگاه حافظیه و سعدیه در شیراز اشاره و تصریح کرد: استان فارس با دارابودن تخت‌جمشید و پاسارگاد مرکز تمدن باستانی است.

در این سفر دو روزه 14 نفر از وزرا و معاونین، رییس جمهوری را همراهی می کنند. دیدار با علما و روحانیون، ایثارگران، عشایر، برگزیدگان و نخبگان بخش اقتصادی و سرمایه گذاری و بازدید از تخت جمشید از دیگر برنامه های پیش بینی شده در سفر دو روزه رییس جمهوری به استان فارس است.