زندگینامه روزبه نعمت اللهی + عکس

روزبه نعمت اللهی را شاید بشود بی حاشیه ترین خواننده موسیقی کشور نامید. جوان خوش اخلاقی که همیشه و در همه حال به اخلاقیات پایبند بوده و از این حیث میتوان او را جزو هنرمندانی دانست که هرگز دچار حاشیه های ریز و درشت نشده و همیشه راهش را درست انتخاب کرده است. او يکی از محبوب ترين خواننده های پاپ داخل کشور است که در طول اين چند سال با مخاطبانش ارتباط خوبی برقرار کرده و تا دلتان بخواهد طرفدار و هوادار دارد...

روزبه نعمت اللهی در تیرماه سال یکهزار و سیصد و پنجاه و هشت چشم بر جهان گشود. او موسيقی را مانند خيلی از هنرمندانی که در اين زمينه کار می کنند از کودکی آغاز کرده و بافت خانوادگی اش خيلی در اين حيطه کمک بوده و تاثير بسزايی داشتند. در خصوص خوانندگی تاثير مستقيم مادرش در اين ميان مطرح بوده است.

مادر وی، فرشته جواهری رديف دان موسيقی سنتی ايران هستند و به همين دليل با خوانندگی و سبک های موسيقی و رديف ها از کودکی آشنا شده و با تشويق ايشان به سمت خوانندگی رفته است. 

روزبه نعمت اللهی با نوازندگی سازهای گیتار و پیانو آشنا و ساز تخصصی اش ویولن است. بخش انتخاب ترانه ها به عهده پدرش مسرور نعمت اللهی هست، ايشان محقق و پژوهشگر هستند ولی به صورت ذوقی در زمينه ترانه هم فعاليت دارند. خيلی از کارهايی که ما انجام مي دهد، ترکيبي از اشعار مختلف و ابيات اشعار يک شاعر هست که پدرش اين کار را انجام می دهد.

او بيشتر شعرهايش را از ابيات مولانا انتخاب می کند چون ريتم و فضای اشعار مولانا در ساخت موسيقی خيلی به او کمک می کند.