طرز تهیه سالاد سزار ایتالیایی با مرغ

فقط کافی است یک‌بار این سالاد را امتحان کنید تا شیفته‌ی طعم و سبکی آن شوید. سالاد سزار با ترکیب مرغ، کاهو، تکه های نان به همراه سس تخم مرغ و لیموترش یک طعم به یاد ماندنی برایتان به ارمغان می‌آورد.

این سالاد برای چهار نفر در نظر گرفته شده و مدت زمان تهیه‌ ی آن نیز حدود 25 دقیقه است.سالاد سزار, طزر تهیه سالاد سزار با مرغ, دستور پخت سالاد سزار ایتالیایی, عکسهای سالاد سزار خوشمزه,Caesar salad

مواد لازم:

کاهوی پیچی 2 عدد متوسط

نان تست خرده شده 5 عدد

روغن بادام زمینی 2 قاشق غذاخوری

روغن زیتون 8 قاشق غذاخوری

سیر2 حبه

تخم مرغ 1 عدد

سینه‌ی مرغ پخته 1 عدد

لیموترش 1 عدد

نمک و فلفل سیاه به اندازه‌ی کافی

پنیر پارمزان 100 گرم

طرز تهیه:

کاهوها را شسته و به اندازه‌ی درشت خرد کنید و داخل ظرف بریزید. نان تست را به صورت مکعبی یک سانتی متری یا درشت‌تر خرد کنید. روغن بادام زمینی را با دو قاشق غذا خوری روغن زیتون گرم کنید. سیر را پوست کنده، له کنید و داخل مقداری روغن زیتون بریزید. خرده های نان را نیز به آن اضافه کنید و هم بزنید تا کمی رنگشان عوض شود. سپس آن را از روی حرارت برداشته و روغن آن را به طور کامل بگیرید.

مقداری آب بجوشانید و تخم مرغ را داخل آب جوش بیندازید و بعد از دو دقیقه آن را از حرارت بردارید. سینه مرغ پخته شده را هم به اندازه های درشت خرد کنید.

برای تهیه‌ی سس، آب لیموترش را بگیرید و دو قاشق غذای خوری آب آن را با مابقی روغن زیتون مخلوط کنید. تخم مرغ را به آن اضافه کرده و هم بزنید. به سستان نمک و فلفل اضافه کنید. سس را روی کاهوهای خرد شده بریزید و هم بزنید و سپس مرغ‌ها و خرده‌های نان را اضافه کنید دوباره مواد را هم بزنید. در نهایت پنیر پارمزان را به سالاد اضافه کرده و سرو کنید.

ارزش غذایی:

کالری 523

گلوسید 27 گرم

پروتئین 20 گرم

چربی 39 گرم (اسیدهای چرب اشباع 9 گرم)

این سالاد سرشار از ویتامین B، ویتامین E و فولات و کلسیم و سلنیوم می‌باشد.

سالاد سزار, طزر تهیه سالاد سزار با مرغ, دستور پخت سالاد سزار ایتالیایی, عکسهای سالاد سزار خوشمزه,Caesar salad