شروع ناامید کننده تیم ملی ایران در آغاز جام جهانی 2018

دیدار تیم‌های ترکمنستان و ایران با نتیجه تساوی به اتمام رسید تا شاگردان کی‌روش مسیر صعود به جام جهانی ۲۰۱۸ را با نتیجه‌ای دور از انتظار آغاز کنند.

دیدار ترکمنستان و ایران در مرحله مقدماتی جام جهانی 2018 روسیه و جام ملت‌های 2019 امارات از ساعت 17:30 امروز (سه‌شنبه) در ورزشگاه اسپورت توپلومی شهر داش‌آغوز آغاز شد که این دیدار با نتیجه تساوی یک بر یک به اتمام رسید. گل‌های این دیدار را سردار آزمون (4) برای ایران و روسلان مینگازوف (1+45) برای ترکمنستان به ثمر رساندند.

در این دیدار تیم ملی فوتبال کشورمان با ترکیب علیرضا حقیقی، پژمان منتظری، حسین کنعانی‌زادگان، وریا غفوری، احسان حاج‌صفی، مهدی ترابی، آندرانیک تیموریان، وحید امیری، خسرو حیدری، مسعود شجاعی و سردار آزمون به بازی آمد.

نیمه اول

دقیقه 3: یک ضربه ایستگاهی در پشت محوطه جریمه برای ایران به دست آمد که این موقعیت را احسان حاج‌صفی با زدن توپ به دیوار دفاعی از دست داد.

دقیقه 4: توپی که در محوطه جریمه به سردار آزمون رسیده بود با ضربه بغل پای او در گوشه دروازه ترکمنستان جا گرفت.

دقیقه 6: بار دیگر از همان زاویه‌ای که سردار آزمون موفق به گلزنی شده بود توپ به وحید امیری رسید اما ضربه او توسط دروازه‌بان ترکمنستان مهار شد.

دقیقه 14: ارسال آندرانیک تیموریان از سمت راست روی تیر دوم ترکمنستان با ضربه سر محمدحسین کنعانی‌زادگانی همراه بود که از دفاع به خط حمله اضافه شده بود اما توپ از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 16: اولین حمله جدی ترکمنستانی‌ها روی دروازه ایران با شوت زمینی آنها همراه بود که این توپ را علیرضا حقیقی دفع کرد و در ادامه مدافعان توپ را دور کردند.

دقیقه 17: ارسال وریا غفوری روی دروازه با ضربه سر آزمون همراه بود که به تیر دروازه برخورد کرد.

دقیقه 20: آزمون با حرکتی فردی در محوطه جریمه از بازیکنان ترکمنستان عبور کرد و به پشت خط محوطه آمد. او با شوت زمینی تا آستانه زدن دومین گل خودش و تیم ملی پیش رفت اما دروازه‌بان ترکمنستان به خوبی ضربه مهاجم جوان تیم ملی را مهار کرد.

دقیقه 43: بازی بعد از چند حمله خطرناک ایران بسیار آرام دنبال شد تا این بار با یک پرتاب اوت و ضربه سر کنعانی‌زادگان دروازه ترکمنستان تهدید شود اما دروازه‌بان این تیم مانع از باز شدن دروازه‌اش شد.

دقیقه 1+45: در لحظه‌ای که بازیکنان خود را آماده می‌کردند تا به رختکن بروند ترکمنستانی‌ها حمله خطرناکی را ترتیب دادند که با ارسال توپ به پشت مدافعان، روسلان مینگازوف دروازه خالی حقیقی را به راحتی باز کرد.

نیمه دوم

دقیقه 46: با تصمیم کی‌روش امید ابراهیمی به جای مسعود شجاعی وارد زمین شد و مهدی طارمی هم جای مهدی ترابی را در میدان گرفت.

دقیقه 50: مهدی طارمی با یک شوت می‌توانست دروازه ترکمنستان را باز کند اما دروازه‌بان این تیم در دو مرحله توپ را دفع کرد.

دقیقه 52: طارمی به خاطر خطا روی بازیکن ترکمنستان از داور بازی کارت زرد دریافت کرد.

دقیقه 56: بازیکنان ترکمنستان شانس این را داشتند که برای بار دوم دروازه ایران را باز کنند اما حمله آنها با عکس‌العمل خوب حقیقی راهی به دروازه تیم ملی کشورمان نیافت.

دقیقه 59: سردار آزمون می‌توانست روی ارسال خسرو حیدری دروازه‌ ترکمنستان را باز کند اما ضربه سر این بازیکن از کنار دروازه بیرون رفت.

دقیقه 64: ضربه محکم مهاجم ترکمنستان به شکل خطرناکی از کنار دروازه ایران به بیرون رفت.

دقیقه 67: رضا قوچان‌نژاد جانشین وحید امیری شد تا سومین تعویض تیم ملی هم انجام شود.

‫دقیقه 75: آندرانیک تیموریان توپی را به روی دروازه ترکمنستان ارسال کرد که مهدی طارمی در شرایط ایده‌آل می‌توانست با ضربه سر توپ را وارد دروازه حرف کند اما با بی‌دقتی آن را به بیرون فرستاد‬.

‫دقیقه 84: این بار ارسال روی دروازه ترکمنستان با ضربه سر مهدی طارمی همراه بود که دروازه‌بان این تیم توپ را به کرنر فرستاد. این کرنر هم بسیار خطرناک ارسال شد اما ترکمنستانی‌ها توپ را از مقابل دروازه دور کردند.

‫دقیقه 3+90: امید ابراهیمی پشت محوطه جریمه توپ را به آندرانیک تیموریان داد که او هم با شوتی سنگین دروازه ترکمنستان را تهدید کرد اما دروازه‌بان این تیم توپ را دفع کرد.‬

شروع ناامید کننده تیم ملی ایران در آغاز جام جهانی 2018