طرز تهیه ژله بریلو به دو روش

در این مطلب دو روش تهیه ژله بریلو را در سایت آموزش داده ام که امیدوارم موردتوجه دوستان عزیز قرار بگیرد .

ژله بریلو در تزیین کیک تولد و انواع شیرینی خشک و بیسکوییت کاربرد دارد شما می توانید غلظت این ژله را بنا بر نیاز خود کم و زیاد کنید در صورتیکه می خواهید اشکال زیبا روی کیک و بیسکوییت و.. ایجاد کنید می توانید غلظت ژله بریلو را بیشتر کنید و در صورتیکه می خواهید روی کیک را با این ژله کاور کنید نیازی به غلیظ کردن زیاد نیست

مواد لازم برای روش اول

رنگ خوراکی     به میزان لازم

آب                  1 چهارم پیمانه

شکر               1 سوم پیمانه

آبلیمو              1 چهارم پیمانه

نشاسته ذرت    1 قاشق غذاخوری

طرز تهیه

ابتدا نشاسته را در ۲ قاشق از آب سرد حل کنید و خوب هم بزنید تا کاملا حل شده و یک مایع سفید رنگ بدست بیاید. سپس شکر را با بقیه آب مخلوط کرده و روی حرارت ملایم قرار دهید تا کاملا حل شود بعد آب لیمو را در مخلوط آب شکر بریزید. بهتر است که از آبلیموی خانگی استفاده شود.

استفاده از آب لیمو باعث روانی و براقی ژله می شود در صورتیکه مقدار آبلیمو را کمتر بریزید براقی و روانی ژله از بین می رود سپس مخلوط نشاسته را اضافه کرده و مرتب هم بزنید تا مخلوط غلیظ شود. همانطور که مشاهده می کنید یک ژله شفاف و غلیظ بدست امد اگر می خواهید ژله بریلو رنگی داشته باشید از رنگ خوراکی استفاده کنید یک نکته ای که باید در زمان اضافه کردن رنگ خوراکی به ان توجه کنید این است که رنگ را با نوک خلال دندان به اندازه یک اپسیلون به ژله اضافه کنید.

طرز تهیه ژله بریلو به دو روش

مواد لازم برای روش دوم

پودر ژلاتین : ۲ قاشق غذاخوری

آب : ۲ قاشق غذاخوری

کرن سیروپ (شربت ذت) :۲ لیوان

اسانس مایع

طرز تهیه

در دستور دوم ژله بریلو ابتدا پودر ژلاتین رو روی آب بپاشید و به مدت دو دقیقه کنار بگذارید تا پف کند . سپس مخلوط ژلاتین را در مایکروفر یا روی بخار آب قرار دهید تا ذوب شود بعد کرن سیروپ (شربت ذرت) را روی حرارت قرار دهید وقتی گرم شد مخلوط ژلاتین رو اضافه کنید و خوب هم بزنید . حالا مخلوط را از روی حرارت برداشته اسانس و رنگ رو اضافه کنید . و اجازه دهید سرد شود و بعد برای تزئین استفاده کنید .

تفاوت این دو دستور در این است که در طرزتهیه ژله بریلو که از نشاسته استفاده شده است با گذاشتن ژله در یخچال سفت نمی شود و روانی و شفافیت خود را از دست نمی دهد و در ژله ای که از پودر ژلاتین استفاده شده است با قرار دادن ژله در یخچال خودش را می بندد

مدت ماندگاری ژله بریلو در ظرف دربسته به مدت ۲ ماه است

طرز تهیه ژله بریلو به دو روش