بر اثر سیلاب روز گذشته تهران ۶ نفر کشته شدند

فرماندار تهران از جان باختن ۶ نفر در اثر سیلاب روز گذشته تهران در بخش کن خبر داد و گفت: جست‌وجو برای شناسایی مفقودین و یا کشته‌شدگان احتمالی همچنان ادامه دارد.

به گزارش نون و آب به نقل از تسنیم، عیسی فرهادی فرماندار تهران امروز در جمع خبرنگاران و در تشریح حادثه سیل و طوفان روز گذشته تهران گفت: روز گذشته طی ساعت 19 تا 19:30 بر اثر بارندگی شدید طوفان و رعد و برق ترافیک سنگینی در جاده امامزاده داوود رخ داد. 

وی افزود: این اتفاق باعث خسارت‌های زیادی شده و با توجه به اینکه یک روز تعطیل نیز به حساب می‌آمد و مردم برای زیارت امامزاده داوود خود را به آن منطقه رسانده بودند گرفتار طوفان و رعد و برق شدیدی شدند که بر اثر ریزش کوه و رانش جاده در حدود 3 کیلومتر جاده امامزاده داوود محصور شد. 

فرماندار تهران با بیان اینکه پس از 5 ساعت تلاش راه و شهرسازی ترافیک به وجود آمده در آنجا برطرف و حدود 6 الی 7 هزار خودرو نیز با کمترین آسیب از آن منطقه عبور کردند، اظهار داشت: براثر حادثه دیروز و در مسیر رودخانه کن حدود 6 جنازه پیدا شد که این جنازه‌ها به پزشکی قانونی انتقال داده شده‌اند و از بین این 6نفر نیز یک نفر تبعه چینی و و کارگر آزادراه تهران- شمال بود.

فرهادی با بیان این مطلب که جست‌وجوها برای شناسایی مفقودین و یا کشته‌شدگان احتمالی نیز ادامه دارد، تصریح کرد: بررسی‌ها برای برآورد  خسارت‌های احتمالی در حال انجام است. طرح ترافیکی روزهای تعطیل به سمت امامزاده داوود ممنوع شد، تنها آب یک روستا در این منطقه قطع شده و بقیه روستاها کار آبرسانی در حال انجام است. 

وی در پایان ضمن تشکر از دستگاه‌های مربوطه در حل بحران سیل روز گذشته تهران گفت: این سیل براساس گفته بومیان منطقه کن در 40 سال گذشته بی‌سابقه بوده است و ما خدا را شکر می‌کنیم که با کمترین آسیب بحران به وجود آمده را برطرف کردیم.

بر اثر سیلاب روز گذشته تهران ۶ نفر کشته شدند