سفت کردن پوست صورت :

 

 

با دقت وزن کم کنيد


اول از همه اينکه مهم است که خيلي تند وزن کم نکنيد. اگر چنين شود، پوستتان آويزان خواهد شد. پس توجه داشته باشيد که تنها نيم تا يک کيلو در هفته وزن کم کنيد. بيشتر از اين مقدار کاهش وزن، باعث خواهد شد تا پوست شما قابليت ارتجاعي‌اش را از دست داده و شل شود.

 آب رساني کنيد

نوشيدن مقدار زيادي آب سلول هاي پوست را هيدراته نگه مي دارد و مي تواند از تضعيف آن جلوگيري کند. خاصيت مرطوب کنندگي روزانه پوست شما سبب محکم شدن و قوي شدن آن مي شود. همچنين ماسک صورت و لايه بردار؛ از راههاي طبيعي سفت کردن پوست بشمار مي رود.

 زياد آب بنوشيد

بدنتان را هيدراته نگاه داريد. آب در بدن معجزه مي‌کند! در مورد ما، آب است که مسئول حفظ قابليت ارتجاعي پوست شماست. آب به پوست شما رطوبت رسانده و بدنتان را از سموم خلاص مي‌کند. پس حتماً روزي هفت هشت ليوان آب بنوشيد.

  • ماساژ پوست به سفت شدن آن کمک مي کند


 پوستتان را ماساژ دهيد

با يک روغن طبيعي مانند روغن نارگيل يا روغن زيتون؛ صورت و گردن خود را ماساژ دهيد. روغن زيتون يک انتخاب خوب که شامل آنتي اکسيدان مانند ويتامين A و E که مزاياي ضد پيري دارد.

 کرم مرطوب کننده بماليد

وقتي که مي‌خواهيد پوست شل بدنتان را سفت کنيد، حفظ رطوبت فقط از طريق نوشيدن آب کافي نيست. بنابراين عادت کنيد تا هر شب قبل از خواب، و هر روز صبح پس از بيدار شدن، به بدنتان لوسيون مرطوب کننده بماليد. اين کار کلي به حفظ قابليت ارتجاعي پوست کمک خواهد کرد.

 رژيم غذايي مناسب داشته باشيد

براي جوان سازي يا شکل دهي دوباره پوست پيروي از يک رژيم غذايي مناسب (که حاوي آمينواسيد هاي ضروري، پروﺗﺋﻴﻦ و اسيدهاي چرب است) لازم است. پس مصرف ميوه جات تازه و سبزيجات تازه را در برنامه غذايي خود قرار دهيد تا موادي مانند آنتي اکسيدان ها، ويتامين ها و ريزمغذي ها براي داشتن پوستي سالم و جوان و شاداب براي بدن شما فراهم آيد. بعلاوه روزي ۸ ليوان آب بنوشيد (حداقل دو ليتر) تا مواد سمي و مواد شيميايي و مواد زايد از بدن خارج شود موادي که روي شادابي و شکل دهي پوست تاثير دارد. علاوه بر اين آب به حفظ رطوبت پوست و کشساني پوست ياري مي رساند و شل شدن پوست را به تاخير مي اندازد.

 از ليف استفاده کنيد

وقتي حمام مي‌رويد، با استفاده از يک ليف زبر، از پوستتان رويه‌سايي کنيد. اگر بطور مداوم از پوستتان لايه‌برداري کنيد، پوست قديمي را کنار زده و به رشد سلول‌هاي پوستي جديد فضا مي‌دهيد.

 از پوست در برابر خورشيد محافظت کنيد

قرار گيري در معرض آفتاب را محدود سازيد تا از آسيب به لايه هاي سطحي پوست جلوگيري شود، آسيب در اثر اشعه هايUV خورشيد. بعلاوه تابش شديد خورشيد چربي طبيعي پوست و رطوبت آن را از بين مي برد و باعث از بين رفتن کلاژن پوست مي شود. هنگامي که در محيط بيرون هستيد پوست خود را با ضد آفتاب بپوشانيد و قبل از خواب آرايش خود را پاک کنيد.

 هميشه ورزش کنيد

وقتي وزنتان کم شد، کماکان بايد به روتين ورزشتان ادامه دهيد. حتي مي‌توانيد ورزشتان را تغيير دهيد و پارامتر تفريحش را بيشتر کنيد. مثلاً شنا. بعلاوه انتخاب شنا با مرطوب نگاه داشتن پوستتان، بيشتر به هدف شما کمک خواهد کرد.

حتي مي‌توانيد به بدنسازي برويد، اين ورزش هم به شما کمک خواهد کرد تا با رشد عضلات، از شر پوست اضافه‌تان خلاص شويد. بدين ترتيب پوست شما سفت‌تر بنظر خواهد رسيد. دراز نشست و يوگا هم حتي موثرند.