آشنایی با پاپایا و خواص آن

پاپایا یا پاپایه(papaya = fruta bomba = lechosa = tree melon = (in Australia) pawpaw = papaw) میوه‌ای است با درخت بومی مناطق حاره‌ای قاره آمریکا که اکنون در بسیاری مناطق حاره‌ای از جمله هند، آفریقای جنوبی، سری لانکا و فیلیپین کشت می‌شود.

پاپایا میوه‌ای گرد و یا شبیه به گلابی است و گاهی طولی به اندازه 20 اینچ دارد. گوشت پاپایا نارنجی پر رنگ با ته رنگی زرد و یا صورتی می‌باشد.

در حفره درون پاپایا ،دانه‌هایی سیاه،‌گرد و ژله مانند وجود دارد. دانه‌های پاپایا قابل خوردن است، اگرچه مزه آن گاهی تلخ می‌باشد. میوه پاپایا مانند همه قسمتهای پاپایا حاوی پاپین، آنزیمی کمک کننده به هضم غذا، می‌باشد. این آنزیم،‌خصوصاً در زمانی که پاپایا رسیده نشده است، بیشتر است.

پاپایا مزه‌ای شیرین و رنگی زرد دارد و منبعی غنی از آنتی اکسیدانهایی مانند کاروتن، ‌ویتامین C، فلانوئید، ویتامینهایB، فولات و اسید پانتوتنیک و همچنین مواد معدنی نظیر پتاسیم،‌ منیزیم و فیبر می‌باشد. هر دو این گروه تغذیه‌ای،‌ سلامت سیستم قلبی ـ عروقی را تقویت می‌کند و همچنین از ابتلاء ‌به سرطان روده جلوگیری می‌نماید. بعلاوه پاپایا حاوی، پاپین، آنزیمی برای هضم،‌درمان آسیب‌هایی که در ورزش بوجود می‌آید و آلرژی می‌باشد.

درخت آن با نام علمی Carica papaya درختی است کوچک دارای یک ساقه به ارتفاع ۴ تا ۱۰ متر و برگهایی بزرگ به ابعاد ۵۰ تا ۷۰ سانتی است. اندازه میوه آن۱۵ تا۴۵ سانت در طول و قطر آن۱۰ الی ۳۰ سانت بوده و رنگ آن موقعی که رسیده باشد زرد کهربایی تا کمی نارنجی است.

  • گروه: طالبی‌ها
  • مکان: نواحی گرمسیری
  • انواع: پاپایه زرد، پاپایه سبز، پاپایه سرخ

پاپایا با طعم خوب و حالت لطیفی که دارد در سالادِ میوه بسیار فوق‌العاده‌است. از پاپایا پوره نیز تهیه می‌کنند. همچنین پوست کردن و خارج کردن دانه‌های پاپایا آسان است. پاپایه‌های هاوایی از نوع مکزیکی آن معمول تر و خوشمزه ترند. نوع زرد آن که راحتتر ثمر می‌دهد به محض رسیدن آماده خوردن است و بهتر است خنک مصرف شود. نوع سبز پاپایه در اتاق‌های حرارتی پس از چند روز به عمل می‌آید و آمادهٔ خوردن می‌شود. مردم جنوب شرق آسیا پاپایهٔ سبز را پس از خرد کردن و پختن داخل سالاد می‌ریزند.

خواص پاپایا

1-     ريشه و تخم پاپايا ضد كرم است.

2-     ضماد برگ تازه پاپايا براي التيام زخمها و ورم‌ها ، جوش و كورك مفيد است.
3-     تخم پاپايا قاعده‌آور است.
4-     براي درمان سنگ كليه ريشه پاپايا + ريشه آناناس دم كرده ميل شود.
5-     ميوه پاپايا منبع بسيار غني از ويتامين‌ها مي‌باشد.
6-  از شيرابه پاپايا جهت معالجه طحال بزرگ شده استفاده مي‌شود.
7-  از لاتكس يا شيرابه پاپايا براي رفع درد سوختگي پوست بصورت ضماد استفاده مي‌شود.
8-  شيرابه پاپايا برطرف كنندة لك‌هاي پوست و كك و مك مي‌باشد (بصورت مايه).
9-  ضماد پاپايا براي زگيل و اگزما مفيد است.
10-  ضماد پاپايا درمان كننده پسوريازيس است.
11-  پاپايا را به خاطر داشتن كارپائين ، آلكالوئيد موجود در برگ و تخم آن با احتياط مصرف كنيد چون ممكن است ايجاد فلج و بي‌حسي مراكز عصبي را نمايد و قلب را ضعيف مي‌كند.
12-  در چين از گوشت خشك شدة ميوه پاپايا برای كاهش وزن استفاده مي‌كنند.
13-  براي بدست آوردن شيرابه پاپايا مانند تيغ زدن ترياك مي‌باشد شيرابه پس از خروج سفت می شود.
14-  شيرابه پاپايا كرم كش است ولی با احتياط خورده شود.
آشنایی با پاپایا و خواص آن
آشنایی با پاپایا و خواص آن
آشنایی با پاپایا و خواص آن
آشنایی با پاپایا و خواص آن
آشنایی با پاپایا و خواص آن
آشنایی با پاپایا و خواص آن