ادامه حملات به ایرانی ها در ترکیه

رئیس سازمان راهداری با بیان اینکه شب گذشته 20 مرداد ماه یک کامیون ایرانی مجددا در ترکیه مورد حمله قرار گرفت٬ گفت: خوشبختانه راننده ایرانی زنده ماند ولی بار و کامیون وی به آتش کشیده شد.

حمله به یک کامیون ایرانی در نزدیکی مرز بازرگان در داخل خاک ترکیه به انسداد موقت این مرز منجر شد.
به گزارش نون و آب به نقل از عصرایران، یک کامیون ایرانی شب گذشته در نزدیکی مرز بازرگان و در خاک ترکیه، از سوی مهاجمان ناشناس مورد حمله قرار گرفت و به آتش کشیده شد. دراین حادثه به راننده ایرانی آسیبی وارد نشد اما کامیون و بار آن از بین رفت.

مخالفین روز گذشته کامیون ایرانی را در جاده دوغوبیازیت به ایغدیر به رگبار سلاح بسته و بعد از آن، اقدام به آتش زدن آن کردند.
به رغم اینکه کامیون به آتش کشیده شده تنها فاصله اندکی تا شهر ایغدیر داشت و امکان انتقال نیروهای آتش نشانی برای خاموش کردن آن موجود بود، به گفته شاهدان عینی به دلیل ناامنی منطقه امکان انتقال نیروهای آتش نشانی برای خاموش کردن آن میسر نشد.

بر اساس اطلاعیه ستاد ارتش ترکیه، نیروهای مخالف روز گذشته در استان سییرت نیز 5 کامیون را به آتش کشیدند. در هفته های گذشته نیز چند کامیون در نزدیکی مرزهای ایران به آتش کشیده شده بود.

جزئیات بسته شدن مرز بازرگان

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با بیان اینکه روز گذشته نیز یک کامیون ایرانی در ترکیه مورد حمله قرار گرفت٬ گفت: پس از وقوع این حمله مرز بازرگان به سمت ترکیه بسته شد ضمن آنکه رانندگان ایرانی هم فعلا تا برقراری امنیت کامل انگیزه‌ای برای سفر به ترکیه ندارند.

داود کشاورزیان در گفتگو با پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه شب گذشته ۲۰ مردادماه یک کامیون ایرانی مجددا در ترکیه مورد حمله قرار گرفت٬ گفت: خوشبختانه راننده ایرانی زنده ماند ولی بار و کامیون وی به آتش کشیده شد.
وی با بیان اینکه دولت ترکیه پس از وقوع این حمله مرز خود را بسته است و سفری از ایران به سمت ترکیه انجام نمی‌شود٬ ادامه داد: رانندگان ایرانی هم فعلا تا برقراری امنیت کامل انگیزه‌ای برای سفر به ترکیه ندارند و مرز بازرگان به سمت ترکیه فعلا بسته است.
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای یادآور شد: البته مرز بازرگان به سمت ایران باز است و کامیون‌های حاضر در ترکیه می‌توانند وارد ایران شوند ولی امروز سفری از ایران به ترکیه نداشتیم.
در همین حال ، مدیر کل امور مرزی و مبارزه با قاچاق کالای وزارت کشور گفت: همه مرزهای زمینی کشور از جمله مرز رازی ، سرو و بازرگان باز است و عبور و مرور در آنها همچنان جریان دارد. 

حملات به ایرانی ها در ترکیه

قبل از این هم یک دستگاه اتوبوس مسافربری ایرانی هم در خاک ترکیه مورد حمله قرار گرفت و یک کشته و 4 زخمی برجای گذاشت. عامل این حمله هم مشخص نبود.
علاوه بر این، دو مرتبه هم قطار حامل مسافران ایرانی در ترکیه نیز با بمب گذاری و انفجار روبه رو شد. 

ادامه حملات به ایرانی ها در ترکیه