یک کامیون ایرانی دیگر در ترکیه مورد حمله قرار گرفت

یک دستگاه کامیون ایرانی در 25 کیلومتری مرز کشورمان با بمب دستی آتش زا مورد حمله قرار گرفت و قسمت کشنده (اسب تریلر) آن کاملا سوخت؛ این حمله آسیب جانی نداشت.

به گزارش نون و آب به نقل از ایرنا، این تریلر بار دستمال کاغذی داشت که از شهر غازی آنتپ به سوی ایران در حرکت بود و دیشب در محدوده شهر مرزی دوغوبایزید مورد حمله افراد ناشناس قرار گرفت.
رحمانی راننده تریلر گفته است که به دنبال پرتاب کوتل مولوتوف به اسب تریلر بلافاصله از حرکت باز ایستاده و تریلر را در کنار جاده پارک کرد.
خبرگزاری آناتولی که روز دوشنبه این خبر را گزارش کرده است، افزود: مامورین آتش نشانی با اطفای حریق مانع از سرایت آتش به تریلر شدند اما بخش کشنده تریلر کاملا سوخته است.
بنابراین گزارش پلیس عملیات خود را برای دستگیری عاملان این حمله که موجب بروز خسارت زیاد به کامیون ایرانی شد، شروع کرده است.
در دو هفته اخیر چند دستگاه کامیون ایرانی، یک دستگاه اتوبوس ایرانی و قطار مسافری بین دوکشور در داخل خاک ترکیه و در نزدیکی مرزهای کشورمان مورد حمله قرار گرفته است. در این حملات یک شهروند ایرانی کشته و 3 ایرانی دیگر نیز زخمی شده اند.
مسوولین پایانه مرزی بازرگان از رانندگان و مسافرین ایرانی خواسته اند حتی المقدور در ساعات روز از مسیر بازرگان تا ارزنجان عبور کنند. 
مامورین انتظامی و نظامی ترکیه در طول جاده بر نقطه های کنترل خود افزوده اند ولی برغم این هر از گاهی خبرهایی از حمله به کامیونها گزارش می شود.
در حدود یک و نیم ماه اخیر درگیری بین نیروهای دولتی و عناصر پ.ک.ک در مناطق شرق و جنوبشرق ترکیه پس از یک وقفه نزدیک به سه سال دوباره شروع شده است.

یک کامیون ایرانی دیگر در ترکیه مورد حمله قرار گرفت