مرز سرو و رازی دو مرز زمینی ایران با ترکیه مسدود شد

مدیرکل دفتر ترانزیتی و پایانه های مرزی سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای گفت: ترکیه دو مرز رازی و سرو در استان آذربایجان غربی با این کشور را به دلایل امنیتی مسدود کرد اما پایانه مرزی بازرگان همچنان به صورت شبانه روزی فعال است.

محمد جواد عطرچیان روز سه شنبه افزود: انسداد این دو نقطه مرزی برای تردد کامیونها و اتوبوس های ایران در مجموع مشکلی را به وجود نمی آورد، اما مردم محلی و مرزنشینان را در این منطقه با مشکلاتی مواجه می کند.

وی با بیان آنکه دولت ترکیه زمان مشخصی را برای باز کردن این دو نقطه مرزی اعلام نکرده است، گفت: این دو نقطه مرزی تا اطلاع بعدی همچنان مسدود خواهد بود و اگر باز شود، در این خصوص اطلاع رسانی خواهد شد.

خبرگزاری آناتولی از 'یوکسک اوا» واقع در 50 کیلومتری مرز «سرو» جمهوری اسلامی ایران گزارش داد که مرز اسن دره – سرو با ملاحظات امنیتی بطور موقتی بسته شده است.

آناتولی افزود: افزایش حملات سازمان تروریستی پ.ک.ک در منطقه و تخریب پلی در مسیر یوکسک اوا – اسن دره با مین گذاری توسط عوامل پ.ک.ک، موجب شد که مرز ترکیه با ایران به طور موقتی مسدود شود.

آناتولی توضیح بیشتری نداده است.

همزمان تارنمای شبکه خبر تلویزیون ترکیه گزارش داد کارکنان گمرک «کاپی کوی» در حال بازگشت از شیفت کاری خود در گمرک بودند که ربوده می شوند ولی راننده و یک کارمند زن سپس آزاد می شود.

بنابر این گزارش، کارکنان گمرک کاپی کوی روز 21 اوت بعداز ترک محل کار، ناپدید شده بودند که هنوز از سرنوشت آنها خبری نیست.

شبکه خبر تلویزیون دولتی ترکیه افزود: دو نفر در ارتباط با این ربایش دستگیر شده و در ژاندارمری منطقه تحت بازجویی قرار دارند.

استانداری وان روز گذشته اعلام کرده است افراد ربوده شده 11 نفر هستند.

جمهوری اسلامی ایران سه مرز گمرکی با ترکیه دارد. مرز بازرگان – گوربولاغ، مرز سرو – اسن دره و مرز رازی – کاپی کوی.

مرز بازرگان بزرگترین دروازه مرزی بین دو کشور است. مرز رازی عبور ریلی و بطور محدود برای عبور خودروهای سبک مناسب است و مرز سرو – اسن دره نیز دومین مرز زمینی بزرگ بین دو کشور می باشد.

مرز سرو و رازی دو مرز زمینی ایران با ترکیه مسدود شد