طرز تهیه دونات بسیار خوشمزه + نکات کلیدی و مهم

دونات یک پیراشکی محبوب و پرطرفدار در میان همه سنین است. در ادامه با روش پخت دونات آشنا خواهید شد.

مواد لازم :

شیر : 2/3 پیمانه
تخم مرغ : 2 عدد
کره : 60 گرم
نمک : 1/2 ق چ
آب ولرم : 1/4 پیمانه
شکر : 40 گرم
آرد : 500 گرم
مایه خمیر فوری : 7 گرم

طرز تهیه :

ابتدا مایه خمیر را درون ظرفی ریخته، یک قاشق مربا خوری شکر و 1/4 پیمانه آب را به آن افزوده سپس درب آن را بگذارید و اجازه دهید به مدت 7 الی 8 دقیقه عمل بیاید.

داخل ظرفی بزرگتر دو عدد تخم مرغ را شکسته و با هم زن دستی بزنید. مواد را به تدریج اضافه کرده و هم بزنید. ابتدا باقیمانده شکر را بیافزایید سپس نمک و پس از آن هم کره که به دمای محیط رسیده را افزوده و هم بزنید تا کاملا مخلوط شوند. (توجه داشته باشید که برای درست کردن خمیرهایی که در آن ها از مایه خمیر استفاده می شود هرگز از مواد اولیه سرد استفاده نکنید و اجازه دهید مواد به دمای محیط رسیده و ولرم باشند.) شیر ولرم و مایه خمیر را نیز جداگانه به مواد اضافه کرده و کاملا بزنید تا یک دست شوند. اکنون نوبت افزودن آرد است، آرد را به تدریج و کم کم اضافه کنید و هم بزنید تا خمیر مورد نیاز بدست آید. در این مرحله باید خمیر را از درون ظرف خارج کرده و روی میز کار که آردپاشی کرده اید ورز دهید تا چونه بدست آید و دیگر به دست نچسبد.(دقت داشته باشید که خمیر را در یک جهت ورز دهید و به آن چنگ نزنید، سعی کنید با کف دست ورز دهید.) پس از اینکه چونه آماده شد ظرفی را برداشته، داخل آن کمی روغن مایه بریزید، خمیر را داخل آن گذاشته پس از اینکه یکطرف خمیر روغنی شد، خمیر را بگردانید تا طرف دیگر آن نیز به روغن آغشته شود سپس روی ظرف را با پارچه بپوشانید و خمیر را به مدت 45 دقیقه در جایی گرم استراحت دهید تا عمل بیاید.(یک تست برای اینکه بفهمیم خمیر عمل آمده است یا نه این است که انگشت خود را درون خمیر فرو ببریم اگر جای انگشتمان داخل خمیر بماند یعنی اینکه خمیر عمل آمده است.) دوباره خمیر را خارج کرده ورز دهید تا هوای داخل خمیر خارج شود.

اکنون خمیر را به چونه های حدودا 80گرمی تقسیم کنید(به کمک ترازو) تا دونات هایی هم اندازه داشته باشید. چونه ها را به شکل دونات درآورده (خمیر را پهن کنید و داخل آن ها را با کاتر حلقه ای خارج کنید) و داخل سینی که درون آن کاغذ روغنی پهن کرده اید بچینید و روی آن ها را با پارچه پوشانده و باز به مدت 10 الی 15 دقیقه استراحت دهید.

در انتها دونات ها را درون ظرفی که داخل آن روغن فراوان ریخته اید با دقت سرخ کنید.

برای تزیین دونات ها می توانید از شکلات آب شده، ترافل های رنگی، پودر قند و ... استفاده کنید.

طرز تهیه دونات بسیار خوشمزه + نکات کلیدی و مهم