حقوق مصرف کننده در خرید خودرو ضایع می شود

رئیس انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان با اشاره به کمپین «نه به خرید خودروی صفر» و تاکید بر اینکه مردم نباید از روی اجبار خودرو بی کیفیت و گران بخرند، گفت: حقوق مصرف کننده در خرید خودرو ضایع می شود.

به گزارش نون و آب به نقل از میزان، سید محمد جعفری در نشست خبری مجازی، اظهار کرد: مصرف کننده ایرانی حق دارد که از خودرو ایمن و با کیفیت استفاده کند و چقدر خوب است که خودروسازان ما نیز در این مسیر حرکت کنند.
وی با تاکید بر اینکه مردم نباید از سر اجبار خودرو بخرند، اضافه کرد: چقدر خوب است که خودروسازان ما نیز توانایی این را داشته باشند که در حد و سطح کشورهای دیگر خودرو باید کیفیت و ارزان قیمت تولید کنند و توانایی رقابت داشته باشند.
رئیس انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان افزود: واقعیت این است که کیفیت خودروهای ایرانی هم رده خودروهای خارجی نیست و انتخاب اکثر مصرف کنندگان خودرو خارجی است و اگر توانایی خرید خودرو خارجی را ندارند قیمت گران آن است که مسئولان با بالا بردن تعرفه واردات آنها سبب گران شدن این نوع خودروها شده اند.
وی با اشاره به اینکه مردم حق دارند از خودروهای وارداتی با کیفیت استفاده کنند، اضافه کرد: اما راه درست این است که تولید ملی را ارتقا دهیم و این زمانی انجام می شود که از تولیدکننده داخلی حمایت کنیم اما تولیدکنندگان نیز باید دلسوز مصرف کننده باشند.
جعفری تصریح کرد: اکنون فضای ایجاد شده که باعث سوء استفاده شده است اما اگر برخورد مناسب از خودروساز و نمایندگی مشاهده کنیم مقداری اعتمادسازی و رضایت صورت می گیرد. 
وی گفت: خواهش من از تولیدکنندگان داخلی این است که به خواسته های مشتری توجه داشته باشند و به تولید ملی و جلب اعتماد و رضایت مشتری نیز توجه داشته باشند.
حقوق مصرف کننده در خرید خودرو ضایع می شود

رئیس انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان افزود: با مقایسه قیمت خودروهای داخلی با کشورهای خارجی می توان مشاهده کرد که حقوق مصرف کننده ضایع می شود، هیچ کشوری به اندازه ایران از تولیدکننده خودرو حمایت نمی کند اما این حمایت باید صحیح باشد.
وی با بیان اینکه نباید با بستن درهای کشور و بالا بردن تعرفه به زور به مردم خودرو بفروشیم، اضافه کرد: زمانی که خودروی خارجی را در کنار خودروی ایرانی قرار می دهیم، تولید داخل هیچ حرفی برای گفتن ندارد.
جعفری ادامه داد: باید خودروسازان توانایی رقابت داشته باشند و در فضای رقابتی فعالیت کنند و بتوانند سهم از بازار جهانی را در اختیار داشته باشند.
رئیس انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان گفت: دفاتر ما در سراسر کشور آمادگی دریافت شکایت مردم را دارد و به عنوان وکیل مدافع مردم آماده حمایت از مصرف کننده هستند.

حقوق مصرف کننده در خرید خودرو ضایع می شود