ژل آلوئه ورا:  

استفاده از ژل آلوئه ورا برای جلوگیری از سفید شدن موها :

ژل گیاه آلوئه ورا حاوی ویتامین ها، اسید آمینه و مواد معدنی متعددی است برای همین هم مانند یک آنتی اکسیدان عمل کرده و باعث تقویت بدن می شود. باید بدانید که این ژل نمی گذارد که به این زودی ها چین و چروک روی پوستتان عرض اندام کند و علاوه بر این از پیری موها جلوگیری می کند و برای بهره مندی از خواص این گیاه مفید توصیه می شود که یک قاشق غذاخوری ژل آلوئه ورا را در مقداری آب حل کرده و به مدت یک ماه هرروز سه مرتبه از این ترکیب میل شود سپس به مدت سه ماه و هر ماه ۲۰ روز این کار را تکرار کنید.

مواد غذایی ضد پیری : با گذشت زمان موهای سفید لابلای موها خودنمایی می کنند،  برای این که با پیری فیزیولوژیک موها مقابله کنید باید به تغذیه اهمیت بیشتری دهید.  برای این کارمصرف ویتامینE ، روغن های گیاهی ، سبزیجات ، مواد کلسیم دار و مواد معدنی را فراموش نکنید و حتما در برنامه ی غذایی خود بگنجانید.

استرس : یکی از عوامل اصلی که باعث پیری زودرس موها می شود استرس است ، باید بدانید که تغذیه ی موها مستقیما از طریق خون صورت می گیرد و استرس و نگرانی باعث کند شدن جریان خون می شود و همین امر باعث سفید شدن موها می شود.

سیگار: هرچه بیشتر سیگار بکشید موهایتان سفید تر می شود زیرا سیگار کشیدن یکی از بدترین انتخاب های ناسالم برای سبک زندگی است.

ویتامین های گروه B : کمبود ویتامین های گروهB مثل ویتامین B6 ، B2 و B ۱۲ می تواند موجب سفید شدن زود هنگام موها شود.