چگونه از ایجاد چین و چروک در صورت جلوگیری کنیم؟

در این مقاله سعی بر آن است تا روش هایی را که از ایجاد چین و چروک جلوگیری می نمایند معرفی کنیم. شیوه های زیر را دنبال کنید تا صورتی جوان و زیبا داشته باشید.
هیچکس دوست ندارد پیرتر از آنچه هست بنظر برسد و همه افراد بدنبال راه حل هایی برای جلوگیری از افتادگی پوست ، ایجاد چین و چروک و ریزش مو هستند. تنها راه برای از بین بردن چین و چروک این است که یک برنامه تمرینی مراقبت از پوست داشته باشید.همچنین اگر می خواهید پوستی جوان و شاداب داشته باشید باید بطور مداوم به مراقبت از پوست خود بپردازید.

راههای طبیعی کاهش چین و چروک

ـ پرهیز از رژیم های غذایی دشوار : امکان دارد بارها شنیده باشید که نباید رژیم های غذایی سخت و طاقت فرسا را دنبال کنید. خیلی از افراد نمی دانند که بدن با قطع ناگهانی مواد مغذی چگونه واکنش نشان می دهد. زمانیکه فرد تصمیم به داشتن رژیم غذایی سخت میگیرد در واقع او تمایل به حذف بسیاری از عناصر حیاتی از رژیم غذایی خود دارد که این امر مشکلات بسیاری از جمله کمبود انرژی ، کج خلقی و ریزش مو را در پی خواهد داشت. این نکته را نیز فراموش نکنید که وقتی فرد کاهش وزن ناگهانی داشته باشد پوست او شل می شود و این ضعف پوست سبب ایجاد چین و چروک می شود.

ـ رژیم غذایی و شیوه زندگی : با داشتن یک رژیم غذایی مناسب می توانید از ایجاد چین و چروک جلوگیری نمایید البته بسیاری از افراد باور نمی کنند که رژیم غذایی نقش بسیار مهمی در ممانعت از ایجاد چین و چروک دارد. یک اصطلاح در زبان انگلیسی وجود دارد که می گوید بدن شما چیزی را نشان می دهد که شما میخورید پس بهتر است از مواد مغذی و سرشار از آنتی اکسیدان استفاده نمایید و این شامل میوه و سبزیجاتی نظیر هویج ، بروکلی ، انگور ، اسفناج ، زغال اخته ، توت فرنگی و غلات سبوس دار می شود. همچنین باور بر این است که چای سبز برای پوست بسیار خوب است و بعنوان یکی از درمان های خانگی در از بین بردن چین و چروک کاربرد دارد.

در کنار رژیم غذایی که به آن اشاره شد ، شیوه زندگی نیز حائز اهمیت است. باید حداقل روزی ۶ تا ۸ ساعت خواب مفید داشته باشید تا بدن شما کاملا استراحت نماید. بعلاوه همیشه سعی کنید به پشت بخوابید زیرا خوابیدن بر روی صورت یکی از عوامل ایجاد خطوط و چین و چروک می باشد. همچنین در طول روز فعالیت های ورزشی را فراموش نکنید زیرا از این طریق می توانید متابولیسم بدن خود را افزایش داده و انرژی بیشتری داشته باشید. فراموش نکنید که اگر سیگار می کشید باید آن را ترک کنید وگرنه باید از داشتن پوستی زیبا و جوان صرفنظر نمایید.

در آخر پاک کردن و مرطوب نمودن پوست خود را فراموش نکنید زیرا مرطوب کننده های موجود هرگونه ضعفی را جبران نموده و این امر محکم و سفت شدن پوست را بدنبال خواهد داشت.

چگونه از ایجاد چین و چروک در صورت جلوگیری کنیم؟

مه شو