طرز تهیه چیز کیک لیمویی

چیز کیکی با تضاد دو طعم؛ طعم تند و تیز لیمو ترش با طعم شیرین پرتقال و ظاهری زیبا برای مهمان‎های محترم و دوست‎داشتنی شما دلپذیر خواهد بود.
تهیه چیز کیک با طعم لیمو و پرتقال، با این‌حال که کیکی بسیار راحت است اما دقت زیاد و وقت کافی می‎خواهد. اما مانند هر کیکی که در منزل درست می‎شود با خود شادی و هیجان دل‎نشینی را همراه می‎کند مخصوصا چیز کیکی با رگه‎های سبز و زرد پوست لیموترش و پرتقال که در یک زمینه کرم رنگ بسیار ترکیب جالبی می‌سازد و ارزش وقت گذاشتن را خواهد داشت.
اگر مربع‎هایی که هنگام سرو برش می‎دهید کوچک باشند 16 تکه چیز کیک مربعی خواهید داشت .باقی‎مانده چیز کیک را می‎توانید تا 2 روز در یخچال نگه دارید. در این‎صورت کراست آن هم به تدریج نرم خواهد شد. قبل از سرو کردن بهتر است 15 دقیقه در دمای اتاق نگه دارید.
شیر غلیظ (evaporated milk) را می‌توانید از سوپرمارکتها تهیه کنید؛ در صورت در دسترس نبودن با خامه جایگزین کنید.
برای راحتی برش زدن چیزکیک و خارج‌کردن آن از قالب، بهتر است از قالب کمربندی برای درست‌کردن آن استفاده کنید.
مواد لازم مناسب برای 8 نفر
شیر غلیظ: 400 گرم
بیسکویت گندمی سبوس‌ دار: 140 گرم
پنیر خامه‎ای: 60 گرم
زرده تخم مرغ بزرگ: 1 عدد
پوست لیمو ترش رنده‌ شده: ½ 1 قاشق چای‎خوری
پوست پرتقال رنده‌ شده: ½ 1 قاشق چای‎خوری
آب لیمو تازه: 7 قاشق سوپ ‎خوری
کره: 4 قاشق سوپ ‎خوری
شکر قهوه‌ای: 3 قاشق سوپ ‎خوری
آب پرتقال تازه: یک قاشق سوپ‎ خوری
نمک: ½ قاشق چای‎خوری
طرز تهیه
برای درست کردن کراست چیزکیک نیاز است تا بیسکویت‎ها را حدود 10 ثانیه در غذاساز بریزیم تا خرد و به اندازه ¼ یک پیمانه پودر بیسکویت شوند. هر نوع بیسکویت ساده‎ای که در خانه داریم برای درست کردن کراست خوب است. فقط باید توجه داشته باشیم که بیسکویت‌های کرم‌دار کره کمتری نیاز دارند.
شکر و نمک را اضافه کرده و دوباره بیسکویت‎ ها را برای 10 ثانیه خرد می‎ کنیم تا ترکیب شوند. اگر دانه‎ های درشت شکر را مشاهده کردیم، آنها را از بین مواد جدا می‎کنیم.
کره را بر روی بیسکویت‎ ها ریخته، مجددا غذا ساز را روشن می‎ کنیم تا پودر بیسکویت کاملا نم‎ دار شود.
پودر بیسکویت را محکم و یک‎دست بر روی کف قالب مربعی 20 سانتی‌متری پهن می‌کنیم تا یکدست شود؛ سپس برای 18 تا 20 دقیقه درون فر با دمای 160 درجه سانتی‌گراد قرار می‌دهیم تا عسلی رنگ شود. سپس مشغول تهیه محتویات پنیری چیزکیک می‌شویم.
پوست پرتقال و لیمو ترش را رنده می‎کنیم. پنیر خامه‎ای را برای 1 ساعت در دمای اتاق می‎گذاریم تا دمایی متعادل پیدا کند.
برای تهیه مواد اصلی چیزکیک، پنیر خامه‎ای را همراه با پوست مرکبات و نمک، داخل کاسه‎ای متوسط هم می‎زنیم تا نرم و ملایم شده، کاملا ترکیب و مانند خامه شود.
شیر غلیظ‌ شده را اضافه می‎کنیم، هم می‎زنیم تا کاملا با هم مخلوط شوند و هیچ تکه درشتی از پنیر خامه‎ای دیده نشود.
زرده تخم‎ مرغ را هم‌ زده و بعد اضافه می‎ کنیم، مانند قبل هم می‎ زنیم و بعد آب مرکبات را اضافه می‎ کنیم. با ملایمت هم می‎ زنیم تا مخلوط کمی غلیظ خواهد شود.
کراست چیزکیک را از فر خارج کرده و می‌گذاریم سرد شود. مواد اصلی را بر روی کراست می‌ریزیم و 15 تا 20 دقیقه داخل فر 160 درجه که از قبل گرم شده قرار می‎دهیم تا مواد خود را گرفته، و از سمت کناره‎ها کم کم به طرف مرکز کشیده شوند.
بعد از این زمان قالب را از فر خارج می‎کنیم و می‌گذاریم خنک شود. از 1 ساعت الی 1 ساعت و نیم زمان نیاز است.
سطح چیزکیک را با فویل پوشانده، حداقل تا 2 ساعت در یخچال قرار می‌دهیم تا کاملا خنک شود.
در نهایت چیزکیک شما آماده است آن را به‌صورت مربعی برش زده و سرو کنید.
طرز تهیه چیز کیک لیمویی