پیشنهادهای طبیعی برای درمان معده درد

درست است. نعناع با داشتن اثر ضد اسپاسم در دستگاه گوارشی، می‌تواند تاثیر سریع و محسوسی داشته باشد. روغن نعناع هم که عصاره‌ای از نعناع است، برای درمان دردهای معده استفاده می‌شود، اما برای استفاده خانگی به کسانی که از معده درد رنج می‌برند، نوشیدن چای نعناع می‌تواند بهترین پیشنهاد باشد.

اما باید توجه داشته باشید که تمام گیاهان دارویی برای معده درد خوب نیست و ممکن است باعث سوزش معده و تشدید درد شود…گزینه بعدی دارچین است؛ دارچین یکی دیگر از دارو‌های پرطرفدار معده درد است. ادویه‌ای گرم و خوش طعم که معده درد و حالت تهوع را با ترکیبات فلاونوئید‌هایش کاهش می‌دهد. متخصصان، بهترین حالت خوردن دارچین را عنوان کرده اند: یک قاشق مرباخوری دارچین را به مدت ۱۰ دقیقه در آب به حجم یک لیوان بجوشانید و بعد بنوشید. در این میان از زنجبیل هم غافل نشوید؛ خیلی از ما شنیده‌ایم که زنجبیل راه حل مطمئنی برای حالت تهوع است، اما بهترین حالت زنجبیل، استفاده از زنجبیل طبیعی است. بسیاری از محققان آناستازیا در مقالات خود اعلام کرده‌اند که زنجبیل می‌تواند مشکلات صبحگاهی را با سرعت درمان کند. زنجبیل را می‌توان به نوشیدنی خود اضافه کرده و آن را با چای نوشید…شاید باورتان نشود، اما موز هم در مواقعی می‌توانند تسکین دهنده درد‌های معده باشد؛ بر طبق مقاله منتشر شده در مجله لانست، پودر موز می‌تواند ۷۵ درصد درد‌های معده را آرام کند.

در طب سنتی، برای کسانی که رژیم‌های غذایی خاص تجویز می‌شود، از موز هم استفاده می‌شود تا بتوانند از مشکلات احتمالی معده، پیشگری نمایند…و اما بابونه؛ چای بابونه که همیشه به عنوان رایج‌ترین چای آرام بخش شناخته شده است، می‌تواند به سهولت دستگاه گوارشی را تحت فشار قرار دهد. از آنجایی که بابونه ضد اسپاسم و ضد التهاب است به حالت تهوع و سوزش‌های سرِ دل کمک کند. بابونه همچنین به ناراحتی‌های معده‌ای کسانی که، معده درد‌های عصبی دارند، کمک کند…

پیشنهاد آخرمان خوردن آب نبات‌های شیرین بیان است که محبوبیت زیادی ندارند اما اثر محسوسی بر درد‌های معده دارد.

پیشنهادهای طبیعی برای درمان معده درد