تندیس های پنه‌ لوپه

رونمایی از سمبل وفاداری جهان (خواهران پنه لوپه) در موزه ملی ایران

تندیس های پنه‌ لوپه با عنوان پیکره ای برای صلح با حضور معاون رئیس جمهور ایران، وزیر فرهنگ ایتالیا و سفیر واتیکان در ایران در موزه ملی ایران به نمایش درآمد. سه پیکره از بانوی افسانه ای یونانی که سمبل وفاداری به همسر شناخته می شود با حضور جمعی از هنر دوستان و مقام های رسمی سه کشور ایران ، ایتالیا و واتیکان به نمایش درآمد.

تندیس های پنه‌ لوپه

به گزارش ایسکانیوز، مراسم رونمایی از ۴ مجسمه موسوم به خواهران پنه لوپه ساعت ۲۰ دوشنبه ۶ مهر ۹۴ در موزه ملی ایران برگزار شد. این برنامه با برپایی نمایشگاه مشترک با کشور ایتالیا با عنوان "پیکره ای برای صلح، پنه لوپه از تخت جمشید تا رم" با حضور مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و وزیر میراث، فعالیت های فرهنگی و گردشگری ایتالیا، در موزه ملی ایران در خیابان سی تیر برگزار شد.

تندیس های پنه‌ لوپه

به گقته مسئولان، این مجسمه ها قرار است در نمایشگاهی با عنوان پیکره ای برای صلح؛ پنه لوپه از تخت جمشید تا رُم به مدت چهارماه به نمایش درآیند. این ۴ پیکره شامل ۴ مجسمه پنه لوپه است که دو مجسمه متعلق به موزه واتیکان در رُم، یک مجسمه متعلق به موزه کاپی تولینی در ایتالیا و یک مجسمه به همراه انگشت دست متعلق به ایران که پیش از این به مدت چهار ماه در بنیاد پرادا میلان به نمایش درآمده بود.

تندیس های پنه‌ لوپه

مجسمه پنه لوپه که در کاوش های تخت جمشید به دست آمده است، در دوره هخامنشی توسط دولت رُم به عنوان هدیه صلح به پادشاه ایران اهدا شد، اما در زمان حمله اسکندر مقدونی به ایران آسیب دید.