۱۴ نوامبر، ۱۱ سپتامبر فرانسه شد !

حملات تروریستی داعش به پاریس در شب گذشته بیش از ۳۵۰ کشته و زخمی برجای گذاشت. اتفاقی که بدون تردید تا ماه‌ها صنعت گردشگری فرانسه را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

شامگاه دیشب رسانه‌های فرانسه  از وقوع دو انفجا  در نزدیکی «ورزشگاه استاد دو فرانس» و چندین حمله در نقاط مختلف پاریس خبردادند.

در پی این حملات دولت فرانسه  وضعیت اضطراری اعلام کرد و مرزهای این کشور را بست.

 اولین مورد حمله در رستوران کامبوج صورت گرفت که مردی به رستوران  حمله کرد و چندین نفر را به قتل رساند .

پس از آن دو انفجار در نزدیکی ورزشگاه «استادو فرانس» درزمان برگزاری مسابقه فوتبال دوستانه میان آلمان و فرانسه رخ داد. گفته می‌شود ساعاتی پیش تیم فوتبال آلمان به دنبال تهدیدهای تروریستی هتل محل اقامتش را تخلیه کرده بود.

سومین مورد از حملات تروریستی در پاریس در مرکز هنری «باتاکلان» اتفاق افتاد. دو مرد مسلح با آتش گشودن به سمت حاضران در کنسرت  و گروگان گرفتن آنها حداقل 100 را به قتل رسانند.

 بنا بر گزارش پلیس فرانسه حملات تروریستی در 7 نقطه پاریس به وقوع پیوسته است.

بر اساس گزارش منابع فرانسوی در مجموع در این حملات تا کنون  150 نفر کشته و بیش از 200 نفر مجروح شده‌اند که حال تعدادی از آنها وخیم گزارش شده است.

 تکفیری‌های داعش مسولیت این حملات را به عهده گرفتند و با انتشار ویدئویی اعلام کردند تا زمانیکه فرانسه به حملات خود در سوریه و عراق ادامه دهد، مورد تهدید خواهد بود و ازاین وقایع با عنوان 11 سپتامبر فرانسه و انتقام سوریه  نام بردند.

بشار اسد رییس جمهور سوریه که امروز با هیاتی متشکل از چهار نماینده فرانسه قرار ملاقات دارد در واکنش به این حملات گفت: فرانسه چیزی را تجربه کرد که ما از پنج سال پیش با آن زندگی می کنیم. 

دکتر حسن روحانی  در پیامی به فرانسوا اولاند حادثه تروریستی پاریس را محکوم کرد و گفت که وی «به نام ملت ایران که قربانی تروریسم است این جنایات را محکوم» می‌کند.

رئیس‌جمهوری ایران ادامه داد: «بی‌تردید مهمترین پیام جهان در چنین حوادثی، عزم و اراده جدی‌تر برای مبارزه همه جانبه علیه گروههای تروریستی است».

سفر برنامه ریزی شده رییس جمهور ایران به ایتالیا ، واتیکان و فرانسه به دنبال حملات تروریستی شب گذاشته لغو شد.

۱۴ نوامبر، ۱۱ سپتامبر فرانسه شد !