گردشگران روسی بعد از اختلاف با ترکیه، به کدام کشورها سفر می کنند ؟

پس از سردی روابط روسیه و ترکیه و مخاطرات سفر به مصر، تایلند، هند و ویتنام جایگزین ترکیه و مصر درجذب بازار گردشگران روسیه شدند.

با توقف و تحریم سفر گردشگران روس به ترکیه و مصر از میان کشورهای متقاضی جذب گردشگران روس، تایلند، هند و ویتنام جایگزین این دو کشور شدند.

به گزارش اتحادیه آژانس‌های تورگردانی روسیه (ATOR) و بر اساس تعداد جستجوهای انجام شده و درخواست‌های ارسال شده درپورتال‌های گردشگری روسیه، سه کشورتایلند، هند و ویتنام به جای ترکیه و مصر گردشگران روس را بخود جذب کرده‌اند.

به گزارش مسکو تایمز پس از توقف فعالیت‌ها و خدمات هوایی میان روسیه و مصر ازیک سو و سردی روابط میان ترکیه و روسیه انتظار برای تغییر اولویت‌های برترمسافرتی برای گردشگران روس اکنون درخارج از مرزهای این کشور تایلند، هند و ویتنام را هدف گذاری کرده‌اند. 

این گزارش یادآور شده است که بیشترجستجوها و درخواست‌های انجام شده توسط مسافران روسیه دیگر واژگان ترکیه و مصر نیست بلکه از چند ماه گذشته به این سو هند، ویتنام و تایلند جای این دو کشور را گرفته‌اند. 

این انتخاب از اواخر سال 2015 آغاز شده که در مقایسه با ماه اکتبر نشان می‌دهد تایلند در حال حاضر انتخاب نخست و پس از آن هند و ویتنام در رتبه دوم وسوم قرار دارند. کشورهای امارات ، سریلانکا، مکزیک، بلغارستان، آندورا ، آبخازیا، اتریش، چین و اتریش و اردن نیز در ردیف‌های بعدی این جدول جای دارند و متاسفانه کشورمان نتوانسته سهمی از این گردشگران داشته باشد.

این گزارش یادآور شده است که از ماه نوامبر 2015 به این سو به طور کلی تعداد جستجوهایی که توسط گردشگران روسی یا آژانس‌های مسافرتی صورت گرفته حدود 40 درصد کاهش داشته است.

این بررسی‌ها که توسط موسسه ومرکز آمار« Levada » منتشر شده حاکی از آن است که درآغاز سال نو تعداد گردشگران روس که عازم سفرهای خارجی باشند، بشدت کاهش یافته و از 2 درصد افزایش نیافته است.

طبق همین گزارش بیشتر گردشگران روس امسال ترجیح داده‌اند که سال نو را درخانه خود بمانند. از این گروه 70 درصد هم اعلام کرده‌اند که سال تحویل را در نزدیک خانه و کلیسای محل مانده و تنها 24 درصد اعلام کردند که برای بازدید از دوستان و بستگان به سفرهای داخلی رفته‌اند. 

گردشگران روسی بعد از اختلاف با ترکیه، به کدام کشورها سفر می کنند ؟