واکنش فرمانداری تهران به پولی‌ شدن تونل های شهر

معاون فنی و عمرانی فرمانداری تهران با اشاره به اینکه لایحه اخذ عوارض تردد از معابر خاص شهری همچون تونل‌ها در نوبت بررسی شورای اسلامی شهر تهران است، گفت: گذشته از نظر فرمانداری تهران درخصوص تصویب احتمالی این لایحه، هرگونه اخذ عوارض جدید در هر شهری باید به تایید وزارت کشور برسد.

به گزارش نون و آب به نقل از ایسنا، غلامحسین آرام گفت: این لایحه پس از بحث و بررسی در شورای شهر به فرمانداری ارسال می شود و در مرحله بعد در کمیته انطباق توسط اعضاء بررسی می‌شود. اگر خلاف قانون باشد به شورا ابلاغ و اگر مغایرتی وجود نداشته باشد به قانون تبدیل می‌شود.

وی افزود: معتقدم که این لایحه در شورا به تصویب اعضاء نخواهد رسید، چرا که تردد را با مشکلاتی مواجه خواهد کرد. این موضوع هنگامی می‌تواند کاربرد داشته باشد که بخش خصوصی در امر ساخت مشارکت داشته باشد و نهایتا توسط دولت و یا شهرداری اجازه بهره‌برداری در مدت محدود به بخش خصوصی واگذار شود و بعد از این نیز در اختیار مردم قرار گیرد.

آرام تاکید کرد: اخذ عوارض برابر قانون شرایطی دارد که باید ابتدا به تایید وزارت کشور برسد و پروسه قانونی مختص خود را دارد. در حقیقت فارغ از نظر فرمانداری و کمیته انطباق باید برای اخذ عوارض جدید تایید وزارت کشور گرفته شود و فرمانداری نیز پس از ارسال مصوبه و انجام بررسی‌های لازم نظر خود را اعلام خواهد کرد.

واکنش فرمانداری تهران به پولی‌ شدن تونل های شهر